Kocham Kraków Z Wzajemnością - Program

Kocham Kraków Z Wzajemnością - Program
Fot. Kraków Bez Barier

Cóż to była za impreza. Za nami XIX edycja Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością" - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. Rozpoczęliśmy 8 czerwca 2018 r. uroczystą inauguracją na Rynku Głównym w Krakowie, tym razem od strony Kościoła św. Wojciecha. Na płycie Rynku zaprezentowały się organizacje pozarządowe, warsztaty terapii zajęciowej oraz niepełnosprawni sportowcy, sceną zawładnęli artyści - muzycy, tekściarze, mim. Całość świetną konferansjerką spięli Sylwia Michałowska i bezkonkurencyjny Marcin Ryszka. Oczywiście nie mogło zabraknąć znanych z telewizji nazwisk. Na płycie Rynku pojawili się: Marcin Mroczek, Przemysław Cypryański, Maciej "Gleba" Florek i Grzesiek Jędrzejewski. Przez cały dzień rozdawali autografy, robili fotki i generalnie bawili się z uczestnikami. Niezapomniany koncert dała gwiazda wieczoru zespół Raz Dwa Trzy.

W kolejnych dniach się działo! Wszystkie informacje i relacje na bieżąco na stronie: http://kochamkrakow.com.pl/p,1,o-wydarzeniu

Już dziś zapraszamy na kolejną jubileuszową XX edycję Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością" - Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych.

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: BEATA SCHECHTEL-MĄCZKA
Podmiot publikujący: Bez barier
Zobacz także
Szanowni Państwo, Prezydent Miasta Krakowa ogłasza nabór na bezpłatne ferie dla dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym w ramach akcji „Zima w mieście” 2020. Organizacja ferii zimowych dla dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym na terenie Krakowa ma na celu odciążenie rodziców dzieci z niepełnosprawnościami oraz aktywizację dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Ferie organizowane będą w Karcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych przy al. Focha 40  w Krakowie, dla uczestników zapewnimy: - Odbiór i transport dzieci z 3 wyznaczonych miejsc w różnych częściach Krakowa oraz z powrotem wraz z  opieką w trakcie przejazdu, - Zapewnienie opiekunów w godzinach trwania ferii, - Zajęcia sportowe, plastyczno-ceramiczne, literackie, warsztaty kulinarne, dziennikarskie, muzyczne, wycieczka do Radia, oglądanie filmu na dużym ekranie, zabawy na świeżym powietrzu. - Posiłki (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek), - Opiekę medyczną. Zapisy rozpoczynają się 14 stycznia 2020r. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin udział w wypoczynku zimowym będzie dostępny do pobrania od 13 stycznia 2020r. na stronie internetowej www.polandbusinessrun.pl Zapisy potrwają do 16 stycznia 2020r. (włącznie) lub do wyczerpania limitu miejsc. Dokumenty należy osobiście złożyć w Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych (Hala 100-lecia Cracovii) przy al. Focha 40 w Krakowie w godzinach od 11.00 - 17.00. Dodatkowe informacje są dostępne pod numerem telefonu 609 915 005 . Terminy turnusów: I turnus: 27- 31.01.2020r.   w godzinach od 8.00 do 16.00, II turnus: 03 - 07.02.2020r. w godzinach od 8.00 do 16.00, Zachęcamy do zapisów! Dzieci w wieku szkolnym ze Szkół Podstawowych, Szkół Integracyjnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, Szkół Specjalnych. Koszty ferii są w całości finansowane przez Gminę Miejską Kraków. W feriach mogą wziąć udział dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym, które są w stanie (bez udziału rodzica/opiekuna prawnego/faktycznego) pod opieką zapewnioną przez organizatorów brać udział w tego rodzaju wypoczynku. Opiekunowie zgłaszający dzieci będą zobligowani do wypełnienia karty zgłoszenia w  której poświadczą, iż nie ma przeciwskazań do udziału dziecka w feriach oraz organizowanych w ramach ferii zajęciach.  Realizacja ferii nadzorowana jest przez Urząd Miasta Krakowa/Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia/Referat ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami tel. 12 616 5278/ 126165118.