Aktualności

Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym

W dniach 25-27 września 2020 w Centrum Sportu „Bronowianka” w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych U-23 w tenisie stołowym.

Organizatorami Mistrzostw jest Polski Związek Tenisa Stołowego, Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz KS „Bronowianka” Kraków.

Turniej dofinansowało Ministerstwo Sportu, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Województwo Małopolskie

Nabór do projektu MŁODZI SPRAWNI JĘZYKOWO

Fundacja Strefa Innowacji prowadzi nabór uczestników do bezpłatnego projektu szkoleniowego online „Młodzi sprawni językowo”.

Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych to cykliczny konkurs odbywający się co dwa lata w Krakowie. Konkurs jest okazją do promowania twórczości osób z niepełnosprawnościami, amatorów i profesjonalistów.

Dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych dla uczniów niepełnosprawnych

Do dnia 9 września istnieje możliwość składania wniosków w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022.

Akcja Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami dobiegła końca

Koniec wakacji to również zakończenie Krakowskich półkolonii dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. W tegorocznej drugiej edycji organizowanego przez miasto wypoczynku wzięły udział 362 osoby w tym 218 z niepełnosprawnościami.

zORIENTUJ się na mieście - webinar organizowany przez Fundację Edukacji Emaptii Rozwoju

Poruszanie się osób słabowidzących i niewidomych po mieście... jak to ogarnąć? Zapraszamy na spotkanie online podczas którego będzie można spojrzeć na ten temat w niecodzienny sposób, z dwóch perspektyw: osoby słabowidzącej, która codziennie spotyka się z różnymi „niespodziankami” na mieście oraz Lucyny Zaleskiej – nauczycielki orientacji  przestrzeni z Krakowskiego Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, między innymi jak pomóc osobie z dysfunkcją wzorku  podczas codziennego poruszania się po betonowej dżungli, z jakimi (czasem zabawnymi) sytuacjami się spotyka oraz co stanowi dla niej bardzo duże wyzwania. 

Oddział Małopolski PFRON informuje o naborze wniosków służących walce z COVID-19

Od 11 sierpnia 2020 roku do 31 sierpnia 2020 roku można składać wnioski o powierzenie grantów w ramach projektu pn. „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami”, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt przyczyni się do zapewnienia ochrony zdrowia i życia uczestników zajęć prowadzonych przez WTZ oraz w ramach zadań zlecanych przez PFRON, jak i pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnościami, w sytuacji zagrożenia COVID-19.

Kraków Business Run- IX edycja już 6 września

Poland Business Run to charytatywny bieg tysiąca pracowników firm i korporacji, celem zawodów jest pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Tegoroczna edycja krakowskiego biegu ma na celu zakup protez oraz sfinansowanie rehabilitacji dla Moniki i Nikoli.

Wolne miejsca na półkoloniach dla dzieci w wieku 10-18 lat z wadą słuchu i mowy

Trwa nabór uczestników do udziału w Krakowskich półkoloniach w ostatnim tygodniu wakacji. Półkolonie integracyjne z elementami aktywności fizycznej oraz dogoterapii w Szkole Podstawowej nr 58 realizowane będą przez Polski Związek Głuchych Oddział Małopolski. Półkolonie finansowane są przez Gminę Miejska Kraków, więc udział w nich jest bezpłatny!

Osoby z niepełnosprawnościami posprzątają krakowskie rzeki

Już w najbliższą sobotę 15 sierpnia rusza projekt „Wspólne działania osób niepełnosprawnych – ochrona rzeki Wisły w Krakowie” realizowany przez Kolejowy Klub Wodny 1929 w formie zadania publicznego na rzecz osób z niepełnosprawnościami.