Aktualności

Niepełnosprawni aktywni wiosną

Właśnie trwa rekrutacja do nowych programów aktywizacji zawodowej dla osób niepełnosprawnych z terenu Małopolski!

Bariery zmieniamy na szanse

Asystent do pomocy w opiece nad dzieckiem z niepełnosprawnością.Od 1 września 2016 r. w ramach projektu „Bariery zamieniamy na szanse”  ruszyła usługa asystenta w rodzinie z dzieckiem niepełnosprawnym. Oferta skierowana jest do rodzin zamieszkałych na terenie Krakowa.

Kraków bez barier 2016

X edycja konkursu architektonicznego „Kraków bez barier” – 2016 rozstrzygnięta

 

Centrum Informacji

Przypominamy, że Centrum Informacji na Siemaszki jest czynne dla osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00

Kampania Mignij do mnie

Miasto zostało partnerem szczególnej kampanii społecznej, która ruszyła we wrześniu i potrwa przez kilka miesięcy.

 

 

Niepełnosprawny pracownik 30+

Aktualnie trwa nabór uczestników i uczestniczek do projektu „Niepełnosprawny pracownik 30+ - kompleksowy program aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych mieszkańców województwa małopolskiego”

KRAKÓW DLA NIEPEŁNOSPRAWNEGO TURYSTY  - NOWY PRZEWODNIK JUŻ DOSTĘPNY!

Kraków to jedno z najpopularniejszych europejskich miast turystycznych. Z roku na rok odwiedza je coraz więcej osób starszych i niepełnosprawnych. Urząd Miasta Krakowa tworzy przyjazne warunki zwiedzania dla osób, które na co dzień borykają się z rozmaitymi ograniczeniami i specjalnymi potrzebami.

Badania i analizy statystyczne2

Poniżej publikujemy badania statystyczne i analizy środowiska osób niepełnosprawnych wykonane na zlecenie Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa w roku 2015.

Kolejny basen z dostosowaniem

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 na os. Handlowym 4 uruchomiono najnowocześniejszy w województwie kryty basen.

Muzeum AK ze ścieżką dla niewidomych

Od grudnia tego roku osoby niedowidzące i niewidome odnajdą w krakowskim Muzeum AK dostosowaną do swoich potrzeb przestrzeń, w której będą mogły zapoznać się z historią Polskiego Państwa Podziemnego.