Komunikat archiwalny

Przeszedł żonglując piłką z Rynku Głównego na kopiec Kościuszki

Krzysztof Golonka, najpopularniejszy w Polsce youtuber sportowy, najbardziej doświadczony piłkarski performer w Polsce, podjął wyzwanie radia RMF FM. Finalista programu „Mam talent”, Mistrz Świata Trików Piłkarskich przeszedł z Rynku Głównego na kopiec Kościuszki, przez cały czas podbijając przy tym piłkę. To akcja zapowiadająca bicie rekordu Guinnessa w jednoczesnym podbijaniu piłki futbolowej.

Przeszedł żonglując piłką z Rynku Głównego na kopiec Kościuszki
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Krzysztof Golonka miał do przejścia ponad cztery kilometry ulicami miasta. Najtrudniejszy był ostatni odcinek, tuż przed samym kopcem Kościuszki. Przez cały czas piłka ani razu nie dotknęła ziemi. Piłkarz odbijał piłkę głową, kolanami, stopami, barkami oraz utrzymywał ją na plecach.

 

 

 

Jeżeli i wy też lubicie piłkę nożną?! Weźcie razem z nami udział w biciu rekordu Guinnessa w jednoczesnym podbijaniu piłki futbolowej. Jak to zrobić? Wystarczy zgłosić się na stronach internetowych RMF FM.

Próba pobicia rekordu odbędzie się 14 czerwca na Rynku Głównym. Początek o godz. 11:00. Zgodnie z wymogami postawionymi przez Guinness World Records w Londynie, każdy uczestnik musi utrzymywać piłkę w powietrzu przez co najmniej 10 sekund.

Dotychczasowy oficjalny rekord to 1406 osób (Włochy). RMF FM postawiło sobie za cel zebranie co najmniej 1500 osób. Uczestnicy akcji otrzymają od RMF FM koszulki i piłki futbolowe.

W sierpniu 2017 r. na otwarcie mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn radio RMF FM zorganizowało podobną akcję, w czasie której 1804 osoby przez 10 sekund podbijały piłkę do siatkówki i tym samym ustanowiono nowy rekord zatwierdzony przez Guinness World Records w Londynie.

 

 

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także