Komunikat archiwalny

Dzień Dziecka na pokładzie Titanica

Głód poznawania tego, co nowe i zadawanie niekończących się pytań – tym razem ciekawość świata najmłodsi będą mogli zaspokoić na wystawie „Titanic – prawdziwa historia”. Z okazji Dnia Dziecka w dniach 1-3 czerwca osoby do 15 roku życia na wystawę poświęconą legendarnemu statkowi wejdą za darmo.

Dzień Dziecka na pokładzie Titanica
Fot. materiały prasowe JVS Group

Wystawa „Titanic – prawdziwa historia” to gratka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Okazja do spędzenia zbliżającego się weekendu w gronie rodzinnym to podróż do przeszłości i spotkanie z wyjątkową historią.Po raz pierwszy w Polsce zwiedzający mają okazję zobaczyć oryginalne artefakty wydobyte z pola szczątków dookoła wraku Titanica. Wiele z nich nosi ślady katastrofy. Szczególne emocje wzbudzają osobiste rzeczy codziennego użytku, należące niegdyś do pasażerów słynnego statku. Dziesiątki oryginalnych eksponatów znajdują się w specjalnie zaaranżowanych kontekstowo przestrzeniach – mówi Krzysztof Mędrala, ambasador wystawy. Historie pasażerów i członków załogi, ciekawostki dotyczące samej budowli i modele uzupełnione zdjęciami sprzed wieku, a także precyzyjna aranżacja wnętrz – to wszystko sprawia, że ekspozycja w pełni oddaje klimat tego, co działo się 106 lat temu na pokładzie Titanica.

Ekspozycja urządzona została w budynku byłego hotelu Forum przy ul. Konopnickiej 28. W dniach 1-3 czerwca na zwiedzających czeka wiele atrakcji. Objęte promocją dzieci muszą być na wystawie pod opieką osób dorosłych – jeden dorosły może przyjść z maksymalnie trójką dzieci. Ostatnie wejście w tych dnach odbędzie się o 18.30.

Tagi: wystawa, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także