Komunikat archiwalny

Fort Mogiła i kopiec Wandy - zapraszamy na bieganie i zwiedzanie

Już 10 czerwca odbędzie się trzecia edycja Biegu Twierdzy Kraków. Będzie to okazja, aby pobiegać przy forcie Mogiła w Nowej Hucie, a także zwiedzić wnętrza fortu i pobliski kopiec Wandy.

Fort Mogiła i kopiec Wandy - zapraszamy na bieganie i zwiedzanie
Fot. ZBK

3. edycja Biegu Twierdzy Kraków rozpocznie się od godz. 8 od rejestracji chętnych zawodników. Start biegu przełajowego nastąpi o godz. 10. Uczestnicy pobiegną na dystansie 5 lub 10 km. Dla chętnych została także przygotowana trasa nordic walking na 5 km. Na godz. 12 zaplanowano dekorację zwycięzców biegu przełajowego. Warunki uczestnictwa oraz rejestracja zawodników na stronie internetowej bieg-twierdzy-krakow.pl.

W godz. 13-18 będzie można zwiedzać fort Mogiła z przewodnikiem. Uczestnicy szczegółowo poznają historię fortu oraz przeznaczenie jego pomieszczeń. Zwiedzanie możliwe o każdej pełnej godzinie. Zbiórka grupy przy wejściu do fortu.

Również w godz. 13-18 odbędą się prezentacje grup rekonstrukcji historycznej, wystawa prac dyplomowych i magisterskich studentów Wydziału Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej oraz będzie czynna strefa gastronomiczna.

W planach także wiele innych atrakcji przy kopcu Wandy. O godz. 13 plecenie wianków ze świeżych kwiatów. W godz. 13-16 „Namaluj sobie Kopiec”, czyli happening plastyczny (malowanie na płótnie) i „Przystanek Archeologia”, na który zaprasza Muzeum Archeologiczne w Krakowie, oddział Nowa Huta. O godz. 14 rozpocznie się spacer ornitologiczny, a o godz. 16 spacer przyrodniczy. Na godz. 15.30 zaplanowany jest pokaz musztry konnej, władania lancą i szablą w wykonaniu Krakowskiego Szwadronu Ułanów im. J. Piłsudskiego. W godz. 16-17 najmłodsi zabawią się w poszukiwanie skarbów a w godz. 16-18 odbędą się warsztaty bębniarskie.

Wszystkie planowane wydarzenia będą bezpłatne dla uczestników. Na niektóre wydarzenia ilość miejsc jest ograniczona, konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja.

Organizatorzy: Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Rawelin", Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Muzeum Archeologiczne w Krakowie.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także