Komunikat archiwalny

Zatrać się w zieleni w kinie na trawie!

Ruszyła seria organizowanych w krakowskich parkach i ogrodach pokazów filmowych „Kino na trawie. Kino wielu kultur”. Najbliższy seans już 19 lipca w ogrodzie przy Instytucie Austriackim na ul. Krupniczej! Tym razem zobaczymy połączenie historii miłosnej z zagadką kryminalną!

Zatrać się w zieleni w kinie na trawie!
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Sześć letnich czwartkowych wieczorów w sześciu krakowskich parkach i ogrodach, a do tego sześć ciekawych filmów - każdy z innego zakątka Europy. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się projekt „Kino na trawie. Kino wielu kultur”, realizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej we współpracy z Kancelarią Prezydenta Miasta Krakowa i krakowskimi konsulatami.

Projekcje będą okazją do odwiedzenia również tych mniej popularnych, całkiem nowych lub na co dzień niedostępnych terenów zielonych i ogrodów. Prezentowane w ramach projektu filmy wybrane zostały przez pracujących w Krakowie konsulów sześciu europejskich państw. Zielone kinowe wieczory pozwolą nam również zapoznać się z różnymi zakątkami naszego kontynentu, ich kulturą, kinematografią oraz… językiem. Wszystkie filmy wyświetlane będą w wersji oryginalnej z polskimi napisami. W ten sposób organizatorzy mają nadzieję poszerzyć grono odbiorców o przedstawicieli mieszkających w Krakowie społeczności prezentowanych krajów.

Pierwszy filmowy pokaz odbył się 7 czerwca w parku Jordana. Konsulat Generalny Niemiec zaprezentował nieznany szerzej polskiej publiczności film pt. „Witamy u Hartmannów” w reżyserii Simona Verhoevena.

Już niedługo, w czwartek, 19 lipca będziemy mieli wyjątkową okazję odwiedzić oglądany zazwyczaj jedynie przez ogrodzenie ogród Instytutu przy ul. Krupniczej. W tej nieoczywistej scenerii Konsulat Honorowy Austrii zaprezentuje film pt. „Die Schrift des Freundes”. Obraz Fabiana Edera to połączenie historii miłosnej z zagadką kryminalną, a wszystko to urozmaicone wątkami wielokulturowości oraz tożsamości narodowej i religijnej.

Ostatni wakacyjny miesiąc będzie okazją do poznania zupełnie nowego parku Bronowice. Choć na całościowe zagospodarowanie tego miejsca trzeba będzie pewnie jeszcze trochę poczekać, już dziś teren ten kusi urokiem i zachęca do odkrywania. Położony pomiędzy ulicami Rydla i Rodakowskiego ponad dwuhektarowy teren zielony okalający fort redutowy „Za Rzeką” to niezwykłe i ciągle jeszcze dzikie miejsce. To właśnie tam, w czwartek, 9 sierpnia, zagości włoski pokaz filmowy.

Na koniec serii pokazów organizatorzy zaproszą widzów do ogrodu Domu Mehoffera przy ul. Krupniczej. W tej idyllicznej i nasyconej kulturowymi treściami przestrzeni zobaczymy polecaną przez Konsulat Generalny Francji francuską komedię „Camille powtarza rok”.

Harmonogram:

  • 7 czerwca – park Jordana – Niemcy
  • 21 czerwca– plac Axentowicza – Malta
  • 5 lipca – park Stacja Wisła - Holandia
  • 19 lipca – ogród przy Instytucie Austriackim na ul. Krupniczej – Austria
  • 9 sierpnia – park Bronowice – Włochy
  • 23 sierpnia – Ogród Mehoffera – Francja

Wszystkie pokazy rozpoczynać będą się około godziny 20:30. Najaktualniejsze informacje o zielonym krakowskim kinie dostępne są na stronie internetowej krakowwzieleni.pl.

kino na trawie

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także