Komunikat archiwalny

kRAKów POD WŁOS – akcja charytatywna studentów AGH

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz z Fundacją Rak’n’Roll zapraszają na wydarzenie „kRAKów POD WŁOS”. W najbliższy czwartek, 7 czerwca, od godz. 10:00 do 18:00, w Klubie Studio nie tylko będzie można dowiedzieć się więcej o profilaktyce chorób nowotworowych, ale również skorzystać z usług profesjonalnych barberów oraz wspomóc Fundację Rak’n’Roll.

kRAKów POD WŁOS – akcja charytatywna studentów AGH
Fot. Wojciech Kobylański

Celem wydarzenia, którego pomysłodawcą jest Koło Naukowe BRAND AGH działające przy Wydziale Humanistycznym, jest zmiana powszechnego schematu myślenia o chorobie nowotworowej. Z wystawy, którą organizatorzy przygotowali na to wydarzenie, odwiedzający dowiedzą się więcej o genezie i profilaktyce chorób nowotworowych.

Dodatkowo studenci AGH chcą pozyskać dzięki wydarzeniu dwie rzeczy najważniejsze dla chorych na nowotwory: włosy oraz środki pieniężne na leczenie. Podczas czwartkowej akcji odwiedzający będą mogli podzielić się warkoczem w ramach programu „Daj włos”, ale także odświeżyć swoje fryzury na fotelu profesjonalnych barberów z krakowskich salonów oraz zbadać znamiona skórne. Przez cały czas trwania wydarzenia będzie również prowadzona zbiórka środków pieniężnych, które zostaną przekazane podopiecznym fundacji.

Uczestnicy czwartkowego spotkania będą mogli skorzystać również z dodatkowych atrakcji. Na minitargu swoje produkty zaprezentują lokalni krakowscy wystawcy. Na kawę zaprosi kawiarnio-księgarnia Microscup prowadzona przez Fundację dla AGH. Chętni goście zostaną uczesani w stylu afro, a zainteresowani pielęgnacją włosów i zarostu męskiego znajdą na stoiskach produkty kosmetyczne do tego przeznaczone.

Na bezpłatne wydarzenie studenci zapraszają wszystkich krakowian do Klubu Studio przy ul. Budryka 4 w Krakowie. Szczegółowe informacje na Facebooku.

Tagi: pomoc, AGH

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także