Komunikat archiwalny

Krakowskie MPK z nagrodą EkoJanosik

Krakowski przewoźnik został doceniony za swoje działania związane z troską o środowisko naturalne. Podczas II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EkoZakopane, które odbywa się w dniach 4-6 czerwca w Zakopanem, MPK SA w Krakowie zostało laureatem w Krajowym Konkursie Ekologicznym EkoJanosik w kategorii „Firma transportowo-komunikacyjna”. Statuetkę i dyplom odebrał Grzegorz Dyrkacz, członek zarządu ds. zarządzania przewozami.

Krakowskie MPK z nagrodą EkoJanosik
Fot. MPK SA w Krakowie

Celem nagrody jest wyróżnienie przez Krajową Radę Ekologiczną m.in. samorządów terytorialnych oraz podmiotów gospodarczych za zrealizowanie działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę i stan środowiska naturalnego regionu oraz świadomości ekologicznej Polaków.

Warto podkreślić, że Kraków to pierwsze miasto w Polsce, w którym została uruchomiona regularna linia obsługiwana autobusami elektrycznymi. Kraków jest liderem e-mobilności i posiada najwięcej bezemisyjnych autobusów w Polsce. W ramach porozumienia z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju MPK planuje zakup do 161 autobusów elektrycznych.

Jeszcze w tym roku, dzięki zakupom 158 nowych autobusów w stolicy Małopolski będą kursować wyłącznie pojazdy z silnikami Euro 5, Euro 6 oraz autobusy hybrydowe i elektryczne.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także