Oglądaj mundial w krakowskiej strefie kibica

Kraków przygotował się do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Przy Hali 100-lecia Cracovii i Centrum Osób Niepełnosprawnych powstała strefa kibica. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków, Stowarzyszenie KS Cracovia 1906 oraz Małopolska Organizacja Turystyczna. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio RMF FM.

Oglądaj mundial w krakowskiej strefie kibica
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kibice mogą oglądać mecze na nowoczesnym 45-metrowym telebimie o wymiarach 9x5 m. Strefa jest podzielona na dwie części: dopingu i gastronomiczną. Kibice mogą korzystać z bogatej oferty gastronomicznej. A to nie wszystkie atrakcje! Przygotowana została m.in. piłkarska fotobudka z gadżetami – kibice samodzielnie wybierają ramkę, mogą też dodać logo Krakowa do zdjęcia. Miasto zaprasza również do specjalnej strefy malowania twarzy.

Dla najmłodszych kibiców przygotowano turniej piłki nożnej, pokazy tenisowe, miniturniej zapaśniczy, symulator pływania kajakowego, kreatywne animacje i warsztaty, zabawy z dużą tęczową chustą animacyjną, przeciąganie liny, pokazy taneczne, akrobatyczne i baletowe.

Krakowska strefa kibica została również dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Specjalnie dla nich zaplanowano zawody w szermierce na wózkach, koszykówce, handbike, badmintonie, tenisie stołowym. Dużym wyzwaniem będzie wyścig z przeszkodami. W programie wydarzenia nie może zabraknąć udziału krakowskiego ogrodu zoologicznego. W poniedziałek, 18 czerwca w przeddzień meczu Polska – Senegal zwierzęta wytypują zwycięzców.

Strefa kibica tętni życiem także poza meczami. W przerwach piłkarskich rozgrywek na telebimie zobaczymy filmy z Krakowem w tle.

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także