Komunikat archiwalny

„Pióra Businessu” rozdane

W poniedziałek, 11 czerwca prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył statuetki „Pióro Businessu”. Nagrody są wyrazem uznania dla przedsiębiorców za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej, inwencję, działania na rzecz jakości produkcji oraz rzetelność i uczciwość w biznesie. Statuetki są przyznawane przez Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Krak–Business”.

„Pióra Businessu” rozdane
Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

– „Pióro Businessu” to ważne i znaczące wyróżnienie. Laureatami tej nagrody są firmy, których działalność pomaga budować konkurencyjność Krakowa, decyduje o jego atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej, a przede wszystkim przyczynia się do podnoszenia  jakości życia krakowian. Cieszę się, że takich firm w naszym mieście i regionie wciąż przybywa, że do prestiżowego grona Laureatów „Piór Businessu” dołączyły kolejne przedsiębiorstwa – powiedział podczas uroczystości Jacek Majchrowski.

Prezydent podziękował Stowarzyszeniu „Krak-Business” za kontynuowanie tradycji – za inicjatywę, która pozwala promować i nagradzać najlepsze, najbardziej prężne firmy oraz osoby, które przyczyniają się do rozwoju Krakowa. Podkreślił, że od wielu lat władze Krakowa podejmują liczne wysiłki, aby uczynić miasto atrakcyjnym pod względem inwestycyjnym, aby wspierać tych, którzy chcą zakładać i prowadzić własne firmy.

Prezydent Krakowa otrzymał w trakcie wydarzenia Medal 200-lecia spółdzielczości.

Laureatami tegorocznej edycji nagrody zostali:

  • Andrzej Zdebski – za wieloletnią działalność na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw i samorządu gospodarczego.
  • Firma PANEL- POL – za etykę w biznesie i osiągnięcia w zarządzaniu firmą w Stołecznym Królewskim Mieście Krakowie.
  • P.P.H.U EL-KRAK Piotr Wójcik – za udział w realizacji projektu ograniczenia niskiej emisji.
  • Metropolitan Investment SA – za innowacyjność - nowe koncepcje biznesowe.
  • Spółdzielnia Pracy Rymarzy w Krakowie – za wieloletnią obecność na rynku i kultywowanie tradycji kaletniczych w swojej działalności.
  • MURAPOL SA – za efektywną realizację innowacyjnego i skutecznego modelu biznesowego firmy deweloperskiej  oraz za osiągnięcia w zakresie budowy i sprzedaży mieszkań i współpracę z małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

Pióro Businessu 2018

„Pióro Businessu” przyznawane jest firmom, które działają w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Statuetkę zaprojektował prof. Marian Konieczny.

W trakcie uroczystości wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Krak-Business” Ewa Krzywdzińska otrzymała z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznakę Honoris Gratia w podziękowaniu za wkład w rozwój ekonomiczny i społeczny Krakowa, za wkład w coraz lepszą współpracę środowisk kultury, sportu i biznesu, a także za działalność filantropijną.

Wydarzeniu towarzyszył wykład dr Marcina Piątkowskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pt. „Fundusze unijne dla przedsiębiorstw - premia za wytrwałość”.

Tagi: biznes, nagroda

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także