Komunikat archiwalny

Puchar Świata w slalomie kajakowym na torze Kolna

Od 29 czerwca do 1 lipca Kraków będzie miastem-gospodarzem Pucharu Świata w slalomie kajakowym na sztucznym torze Kolna. W tym atrakcyjnym wydarzeniu  udział zapowiedziały reprezentacje z co najmniej 31 krajów.

Puchar Świata w slalomie kajakowym na torze Kolna
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Puchar Świata to najważniejsze tegoroczne wydarzenie w slalomie kajakowym w Polsce, a Kraków już po raz drugi będzie gospodarzem PŚ. Jest to możliwe dzięki dobrej współpracy Polskiego Związku Kajakowego z Gminą Miejską Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej.

W 2018 roku przewidziano cztery edycje kwalifikacyjne PŚ:

  • 22-24 czerwca w Liptowskim Mikulaszu (Słowacja),
  • 29 czerwca-1 lipca (Kraków, Polska),
  • 6-8 lipca w Augsburgu (Niemcy)
  • 31 sierpnia-2 września w miejscowości Tacen (Słowenia)

Finał odbędzie się od 7 do 9 września w La Seu d’Urgell w Hiszpanii.


Sztuczny tor Kolna służy kajakarzom górskim od 2003 roku, jest doskonale znany w Europie i na świecie. To nowoczesny obiekt położony w pięknym miejscu, ze znakomitym zapleczem, w którego skład wchodzą m.in. hala sportowa, kryty basen i hotel.

Polską nadzieją w nowej olimpijskiej konkurencji C-1 kobiet jest m.in. Aleksandra Stach. Kanadyjki-jedynki pań zastąpiły w programie igrzysk kanadyjki-dwójki mężczyzn. Po tej decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego rośnie liczba zawodniczek w C-1, coraz wyższy jest też poziom zmagań. Przekonamy się najpewniej o tym także na torze Kolna.

Dodatkową atrakcją krakowskiej imprezy będzie występ zawodników, którzy powalczą o punkty w Pucharze Świata po raz pierwszy w niezwykle widowiskowym crossie kajakowym.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdują się na stronach internetowych zis.krakow.pl oraz kolna.pl.

 

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także