Komunikat archiwalny

Ruszył cykl „Podgórskich Letnich Koncertów”

Najpiękniejsze arie i pieśni sakralne z całego świata, najbardziej znane utwory muzyki włoskiej i hiszpańskiej i inne wspaniałe kompozycje najsłynniejszych twórców muzyki klasycznej – tak zapowiada się tegoroczna edycja „Podgórskich Letnich Koncertów” w kościele św. Józefa. Koncerty będą odbywały się w każdą wakacyjną niedzielę o godz. 16.00. Wstęp na wszystkie koncerty, w ramach cyklu, jest wolny.

Ruszył cykl „Podgórskich Letnich Koncertów”
Fot. pixabay.com

Łącznie odbędzie się dziewięć Letnich Podgórskich Koncertów – pięć w lipcu i cztery w sierpniu. Rozpoczął się 1 lipca koncertem na sopran i violę da gambę „Psalmy, Hymny i Modlitwy”. W kolejne lipcowe niedziele będzie można posłuchać pieśni „Ave Maria” i innych znanych utworów sakralnych – 15 lipca, najsłynniejszych kompozycji m.in. J.S. Bacha, G.F. Händela, A. Scarlattiego i M. Regera – w ramach koncertu wokalno-organowego – 22 lipca oraz najpiękniejszych arii i pieśni sakralnych z całego świata – 29 lipca.

Ciekawie zapowiada się również sierpień. W drugiej części Letnich Podgórskich Koncertów zaplanowano: recital organowy – 5 sierpnia, w programie m.in. J.S. Bach, D. Buxtehude, F. Rączkowski, M. Sawa, koncert na harfę, skrzypce, altówkę, flet i wiolonczelę – 12 sierpnia, w programie m.in. G.F. Händel, P. Czajkowski, H. Purcell, koncert duetu skrzypce-altówka – 19 sierpnia, w programie m.in. W.A. Mozart, J. Haydn, W. Szostakowicz oraz koncert na flet i gitarę, podczas którego rozbrzmiewać będą kompozycję M.C. Tedesco, E. Grandosa i B. Bartoka.

Więcej informacji na www.ckpodgorza.pl.

podgórkie koncerty

 

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA