Komunikat archiwalny

Pomogły rannym w wypadku w Tenczynie, podziękował im prezydent

W czwartek, 21 czerwca, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski osobiście podziękował psycholożkom i terapeutkom z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4, a także dyrektorce Bursy Szkolnictwa Ponadpodstawowego nr 1 za zaangażowanie oraz natychmiastową i wszechstronną pomoc udzieloną uczniom i dorosłym poszkodowanym w wypadku autokarowym, do którego doszło 8 czerwca w Tenczynie.

Pomogły rannym w wypadku w Tenczynie, podziękował im prezydent
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

8 czerwca do Krakowa dotarła wiadomość o wypadku autokaru na zakopiance w miejscowości Tenczyn. Pojazdem podróżowało 43 uczniów z warszawskiej szkoły podstawowej. Dzieci wraz z nauczycielami wracały do domu z zielonej szkoły. W wyniku zderzenia z ciężarówką i samochodem osobowym wszyscy pasażerowie autokaru zostali w różnym stopniu ranni. Wielu z nich trafiło do krakowskich szpitali, m.in. Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.


Poszkodowani, którzy byli hospitalizowani w Krakowie, zostali natychmiast objęci opieką psychologiczną. Udzielili jej specjaliści pracujący w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4. Działania koordynowała dyrektor placówki Ewa Bochenek, a bezpośredniej pomocy udzielały psycholożki: Anna Miłkowska i Kinga Swół oraz psycholożki-terapeutki: Irena Kohut i Renata Rosa-Chłobowska. Towarzyszyły rannym bezpośrednio po wypadku oraz w oczekiwaniu na rodziców.

Z kolei dyrektor Bursy Szkolnictwa Ponadpodstawowego nr 1 Teresa Płoszaj zapewniła miejsca noclegowe rodzicom, którzy przyjechali do Krakowa po swoje pociechy.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

Podziękowanie prezydenta Krakowa

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także