Komunikat archiwalny

Tynieckie Recitale Organowe

Najwspanialsze utwory muzyki klasycznej, najwybitniejsi wirtuozi organów z Polski i Europy i magia liczącego kilkaset lat Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Połączenie tych trzech elementów sprawia, że Tynieckie Recitale Organowe koniecznie należy wpisać do wakacyjnego kalendarza! Na koncerty, w ramach tegorocznej edycji wydarzenia zaprasza Centrum Kultury Podgórza już 5 i 19 sierpnia, o godz. 16.00.

Tynieckie Recitale Organowe
Fot. materiały prasowe

Tynieckie Recitale Organowe to cykl koncertów organowych, które odbywają się w wakacyjne niedziele w liczącym ponad dziewięćset lat Opactwie oo. Benedyktynów w Tyńcu. Organizowane są od 1971 r. W ramach wydarzenia prezentowana jest muzyka organowa z różnych epok – od renesansu, po współczesność. Podczas koncertów najwybitniejszym wirtuozom organów z Polski i Europy towarzyszą również artyści innych specjalności: kameraliści, wokaliści oraz chóry.

Tegoroczne Tynieckie Recitale Organowe – pod kierownictwem artystycznym Piotra Czarakcziewa – będą już 44. edycją wydarzenia. W programie znalazły się cztery koncerty – 8 i 22 lipca oraz 5 i 19 sierpnia, o godz. 16.00. Formuła każdego z nich obejmuje solowy występ wirtuoza-organisty oraz zespołu kameralnego (instrumentalnego lub wokalnego). Na organach zagrają: Daniel Prajzner, Mateusz Rzewuski, Marek Wolak oraz Kajetan Galas. Towarzyszyć im będą: Wacław Turek – akordeon, Angelika Podwojska – sopran, Anna Maria Niemiec – wiolonczela oraz Kraków Gospel Choir – śpiew.

Więcej informacji na stronie www.ckpodgorza.pl.

recitale organowe

Tagi: muzyka, kultura

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA