Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Prace przy budowie Trasy Łagiewnickiej wkraczają w kolejną fazę

W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z dostosowaniem ul. Turowicza do potrzeb budowy Trasy Łagiewnickiej. Kierowcy mogą spodziewać się miejscowych zawężeń w związku z koniecznością wykonania tymczasowych przejazdów – poinformowała realizująca tę inwestycję spółka Trasa Łagiewnicka.

W ramach robót, których rozpoczęcie planowane jest na 18 lipca, wykonawca będzie realizował prace związane z rozbudową pętli w Kurdwanowie oraz budową tunelu pod ul. Turowicza (wraz z przebudową skrzyżowania ulic Turowicza, Herberta oraz Witosa).

Zanim ruszą prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Turowicza, Herberta oraz Witosa prowadzone będą roboty przygotowawcze. Ich celem będzie przygotowanie połączenia jezdni w taki sposób, aby w trakcie prowadzonych prac możliwy był przejazd pojazdów dwukierunkowo po jezdni ul. Turowicza i Herberta. W celu odpowiedniego dostosowania drogi w najbliższym czasie planowane są zmiany w organizacji ruchu, polegające na zawężeniu jezdni na ulicach Turowicza i Herberta, po obu stronach skrzyżowania.

Dzięki tym pracom w trakcie przebudowy wykonawca będzie mógł wprowadzać zmiany w organizacji ruchu, które z jednej strony pozwolą na ruch pojazdów, z drugiej swobodę prowadzenia prac.

Prace przygotowawcze przy budowie Trasy Łagiewnickiej rozpoczęły się w lutym 2018 r. Inwestycja ta w pierwszej fazie nie powodowała większych utrudnień. Były to prace prowadzone poza ruchem ulicznym. W drugiej połowie czerwca tego roku w związku z rozpoczęciem prac na pętli w Kurdwanowie pojawiły się zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej. Pętla została zamknięta. Dla tramwajów została wybudowana tzw. przejazdówka, która umożliwia im zmianę kierunku jazdy i obsługę pasażerów w Kurdwanowie.

Budowa Trasy Łagiewnickiej jest jednym z największych przedsięwzięć prowadzonych dotąd w Krakowie. Linia tramwajowa w ramach trasy ma dofinansowanie Centrum Unijnych Projektów Transportowych (na kwotę 97 mln zł), jest także uznawana za modelowy przykład współpracy rządu i samorządu w procesie zapewnienia finansowania tak dużych inwestycji – powiedział Krzysztof Migdał, członek zarządu spółki Trasa Łagiewnicka.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-07-05
Data aktualizacji: 2018-07-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź