Komunikat archiwalny

Wavelo otwiera się na studentów

Dzięki umowie podpisanej między operatorem krakowskich rowerów miejskich Wavelo a władzami Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego studenci będą mogli korzystać z miejskich jednośladów na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach.

Wavelo otwiera się na studentów
Fot. materiały prasowe

Studentów Collegium Medicum UJ z pewnością ucieszy współpraca między systemem rowerów a uczelnią. W ramach zawartej umowy będą oni mogli korzystać z obniżonej stawki w taryfie „PAYG – Student” w której opłata naliczana jest za efektywny czas użytkowania roweru. Podczas gdy reszta użytkowników za minutę korzystania z Wavelo zapłaci 16 groszy, studenci UJ CM za każde 60 sekund jazdy wyciągną z portfela zaledwie 6 groszy. Taryfa dofinansowana jest przez władze uczelni.

UJ CM staje się nie tylko pierwszą uczelnią w mieście, ale także jedyną w Polsce, której studenci mogą korzystać z systemu rowerowego na specjalnych warunkach.

– Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum, jako najlepsza uczelnia medyczna w kraju, nie tylko przoduje w przekazywaniu wiedzy swoim studentom, ale także pokazuje, jak zdrowo żyć na co dzień. To bardzo cieszy, że uczelnia przeszła od słów do czynów i partycypując w kosztach, zachęca swoich studentów do jazdy najkorzystniejszym środkiem transportu w mieście – tłumaczy Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny Wavelo.

Umowa Wavelo z UJ CM została nawiązana w trybie pilotażowym. Potrwa do końca października lub do wyczerpania ustalonego limitu pierwszych dwóch tysięcy zarejestrowanych użytkowników, którzy w ten sposób staną się beneficjentami umowy. Niższa taryfa „PAYG – Student” zacznie działać już od 1 sierpnia.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także