Komunikat archiwalny

Smogathon – zgłoszenia projektów do 12 sierpnia

Jeszcze tylko do 12 sierpnia można zgłaszać projekty do tegorocznej edycji Smogathonu.  Organizatorzy konkursu poszukują rozwiązań, które walczą ze smogiem za pomocą innowacji i technologii.

Smogathon – zgłoszenia projektów do 12 sierpnia
Fot. materiały prasowe

Do tej pory do konkursu zaaplikowały startupy m.in. z Australii, Brazylii, Chin, Chorwacji, Izraela, Niemiec, Gibraltaru, Hongkongu, Indii, Włoch, Ugandy, Stanów Zjednoczonych oraz wielu innych krajów. Półfinały odbędą się w październiku w Berkeley (Stany Zjednoczone), Katowicach (Polska), Londynie (Wielka Brytania), Nowym Delhi (Indie), Sao Paulo (Brazylia) oraz Pekinie (Chiny).

Tak jak w ubiegłym roku, w Krakowie na 12 finalistów konkursu czekają sesje z ekspertami z zakresu technologii, biznesu, organizacji pozarządowych i administracji oraz innowacji.  Trzy najlepsze projekty otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 15 tys, 10 tys. i 5 tys. dolarów.

Zwycięzcę tegorocznej edycji poznamy 19 listopada podczas wielkiego finału, który odbędzie się w kinie Kijów.Centrum. Wydarzenie będzie otwarte dla mieszkańców Krakowa, każdy, kto zarejestruje się i pobierze bezpłatny bilet, będzie mógł poznać najlepsze innowacje technologiczne walczące ze smogiem.

Smogathon to inicjatywa non-profit, która powstała w Krakowie w 2015 roku. Pierwszy Smogathon był lokalnym „hackathonem antysmogowym”. W 2017 roku inicjatywa osiągnęła zasięg globalny, a półfinały konkursu odbyły się w Berkeley, Londynie, Warszawie, Bangaluru oraz Hongkongu. W 2018 roku półfinał konkursu po raz pierwszy odbędzie się w Ameryce Południowej – w Sao Paulo w Brazylii.

Szczegóły na stronie internetowej smogathon.com.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także