Komunikat archiwalny

Kraków miastem przyjaznym dla niewidomych

Fundacja Szansa dla Niewidomych zaprasza mieszkańców do udziału w wydarzeniu promującym środowisko osób niewidomych i niedowidzących w ramach projektu „REHA for the blind in Cracow”. Konferencja i piknik odbędzie się w piątek, 10 sierpnia, w hotelu Wyspiańskim i na Małym Rynku.

Kraków miastem przyjaznym dla niewidomych
Fot. telewizja.krakow.pl

Konferencja rozpocznie się o godz. 13.30 w hotelu przy ul. Westerplatte 15 i potrwa do 16.00. W tym roku Fundacja świętuje 26. rocznicę swojego powstania. Spotkanie będzie dobrą okazją do rozmowy o tym, co zostało zrobione, przestrzenią do wymiany opinii i doświadczeń.

Następnie uczestnicy przeniosą się na Mały Rynek, gdzie do godz. 19.00 potrwa okolicznościowy piknik. Na miejscu będzie możliwość zobaczenia sprzętu tyfloinformatycznego, dotknięcia tyflografiki, przekonania się, jak zrobić kanapki bez wzroku. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej przygotowali kiermasz prac wikliniarskich. Podopieczni Fundacji Szansa dla Niewidomych zaprezentują wystawę prac artystycznych. W programie sportowym znalazły się także turniej strzelectwa bezwzrokowego, tor przeszkód i przejażdżki na tandemach.

Impreza ma na celu promocję środowiska osób niewidomych i niedowidzących oraz pokazanie, jak funkcjonują na co dzień, jak pracują i jakie uprawiają sporty.

Zobacz więcej:

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także