Komunikat archiwalny

„Piknik Krakowski” po węgiersku

W niedzielę, 12 sierpnia, „Piknik Krakowski” zdominowały smaki i kultura naszych węgierskich bratanków! Dzięki współpracy Miasta Krakowa i węgierskiej Nyíregyházy oraz wsparciu Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie park Decjusza rozbrzmiewał węgierską mową, pachniał langoszami i zachwycał kolorytem węgierskiego folkloru.

„Piknik Krakowski” po węgiersku
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W programie były m.in. pokazy Zespołu Tańca Ludowego „Szabolcs” z Nyíregyházy. Po każdej z barwnych prezentacji można było wziąć udział w skróconym kursie węgierskich tańców ludowych. Ci, którzy chcieli nauczyć się czegoś więcej, mieli okazję wziąć udział w minikursie języka węgierskiego.


Na węgierskim pikniku dobrze bawili się również najmłodsi krakowianie, którzy posłuchali węgierskich baśni i legend, stworzyli własne węgierskie flagi, a nawet karmili smoka i brali udział w wyścigu ślimaków.

Piknikowali z krakowianami konsul generalna Węgier Adrienne Körmendy oraz burmistrz miasta Nyíregyházy Ferenc Kovács.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

Wizyta burmistrza węgierskiego miasta Nyíregyháza

Leżąca na północno-wschodnim krańcu Węgier Nyíregyháza to znany kurort termalny, w którego pobliżu leży Sóstózoo – zdobywca tytułów najlepszego ogrodu zoologicznego Europy 2015 roku i atrakcji turystycznej 2017 roku na Węgrzech. Zwiedzający mogą spacerować tam po 30-hektarowym lesie dębowym, który zamieszkuje ponad 5 tysięcy zwierząt. Już w przyszłym roku swoje podwoje po generalnym remoncie otworzy dla turystów interaktywny skansen Sóstó – największe muzeum etnograficzne na Węgrzech prezentujące materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe kraju. O tych i wielu innych atrakcjach Nyíregyházy posłuchać będzie można podczas całego niedzielnego pikniku.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA