Komunikat archiwalny

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Upały dają się wszystkim we znaki. Co jednak lepiej nam zrobi w taką pogodę niż dobry koncert, film pod chmurką czy spektakl w klimatyzowanej sali? Mamy dla Was kilka świetnych propozycji na spędzenie czasu w najbliższy weekend - zapraszamy do naszego weekendowego rozkładu jazdy!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Fot. materiały prasowe/Kino pod Baranami

Na początek teatr, a dokładnie Bagatela, która całe wakacje gra swoje najlepsze spektakle! W ten weekend o godz. 19:15, zobaczymy sztukę „Tato”. Reżyserka Małgorzata Bogajewska w oryginalny sposób inscenizuje dramat skomplikowanych relacji ojcowsko-synowskich. Świetny komentarz do akcji stanowi muzyka wykonywana na żywo przez aktorów. A w obsadzie znajdą się m.in. Wojciech Bonowicz, Przemysław Branny czy Anna Rokita, czyli czołówka Bagateli! Zapraszamy!

Kino Pod Baranami zaprasza na siódmy tydzień Letniego Taniego Kinobrania, który upłynie pod hasłem "Czas mężczyzn". Na ekranie zobaczymy zatem aktorów z pierwszej półki m.in.: Shia LaBeouf, Dawid Ogrodnik (w dwóch filmach!), Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix, Andrzej Seweryn czy Marcin Dorociński! Co zatem w repertuarze na ten tydzień? „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak, czyli historia młodego Polaka, pracującego w kancelarii prawnej w Berlinie, który próbuje dopasować się do otaczającej go rzeczywistości, nawet za cenę swojej tożsamości. W rolach głównych Jakub Gierszał i Andrzej Chyra. Zobaczymy też jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat, czyli „Cichą noc” Piotra Domalewskiego. Nie zabraknie też takich hitów kina europejskiego jak szwedzki film „Mężczyzna imieniem Ove” czy włoskie „Wielkie piękno”. I to wszystko w promocyjnych cenach!

KONKURS

Mamy dla Was podwójną wejściówkę na film „Młynarski. Piosenka finałowa” na poniedziałek, 13 sierpnia o godz. 15 w Kinie pod Baranami. Chcecie je zdobyć? Napiszcie nam, jaka jest Wasza ulubiona piosenka autorstwa Wojciecha Młynarskiego i dlaczego? Odpowiedzi podsyłajcie na konkurs.mk@um.krakow.pl do poniedziałku, 13 sierpnia do godz. 10 w tytule maila wpisując KINO POD BARANAMI. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie tego samego dnia.

Muzeum Inżynierii Miejskiej w najbliższą niedzielę po raz kolejny zaprasza na imieniny św. Wawrzyńca. Na wszystkich odwiedzających muzeum tego dnia czekać będzie mnóstwo atrakcji. O godz. 11, 14 i 17 możecie zwiedzić wystawę “Tramwaje na Wawrzyńca” oraz teren dawnej zajezdni z przewodnikiem. Poza tym zapowiada się sporo wydarzeń dla dzieci - zabawy z bańkami mydlanymi, zajęcia z odbijaniem kosmosu w technice linorytu, a także inne kosmiczne warsztaty i wykłady. Zapraszamy do muzeum w godzinach 10-20.

Wakacje to najlepszy czas na nadrabianie czytelniczych zaległości. Przeczytaliście już całą swoją biblioteczkę? Macie szansę ją uzupełnić na Krakowskim Kiermaszu Książki, który już w sobotę i niedzielę odbędzie się na placu św. Marii Magdaleny! Czekają na Was tam stoiska najlepszych krakowskich antykwariatów, a także bukinistów z Hali Targowej i krakowskiego Powiśla. Każdy wytrawny mól książkowy znajdzie coś dla siebie! Nie zabraknie też smaczków dla fanów komiksu. Kiermasz w obydwa dni potrwa od godz. 10 do 20.

Nowohucki Bulwar(t) Sztuki nie zwalnia tempa! Co czeka nas nad Zalewem Nowohuckim w ten weekend? W niedzielę koncert etno zespołu Maniucha i Ksawery o godz. 18:30, a na zakończenie seans plenerowy filmu “Dumni i wściekli” o godz. 21. Atrakcji co niemiara!

 

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także