Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Warsztaty „Dziedzictwo renesansu” w Willi Decjusza

23 sierpnia w Willi Decjusza rozpoczęły się warsztaty edukacyjne „Dziedzictwo renesansu”. Potrwają do niedzieli 26 sierpnia. Ideą wydarzenia jest zaangażowanie odbiorców w poznawanie dziedzictwa kulturowego oraz budowanie świadomości potrzeby ochrony obiektów zabytkowych.

Program obejmuje oprowadzanie po założeniu pałacowo-parkowym Willi Decjusza, wykład terenowy na temat sztuki i kultury renesansu, ze szczególnym uwzględnieniem zabytków Krakowa i Małopolski oraz wizytę studyjną w miejscowości Biecz. Uczestnicy przygotują indywidualne scenariusze zwiedzania Willi Decjusza w kontekście renesansowego dziedzictwa Małopolski. Warsztaty zakończą się w niedzielę otwartym wydarzeniem „Spotkanie z kulturą renesansu”.

Udział w programie jest nieodpłatny, liczba miejsc ograniczona. Organizator zapewnia transport do prezentowanych obiektów na terenie Małopolski, wyżywienie podczas realizacji warsztatów oraz materiały. Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: kasia@villa.org.pl.

Program:

  • sobota, 25 sierpnia, godz. 11.00–15.00: wykład terenowy „Sztuka i kultura renesansu, ze szczególnym uwzględnieniem zabytków na terenie Krakowa”; prowadzenie: prof. Paweł Pencakowski (ASP w Krakowie)
  • niedziela 26 sierpnia, godz. 11.00–18.00: otwarte wydarzenie na terenie zespołu pałacowo-parkowego Wili Decjusza „Spotkanie z kulturą renesansu”, adresowane do szerokiej publiczności. Uczestnicy warsztatów oprowadzają grupy zwiedzających na podstawie indywidualnych scenariuszy; opieka naukowa: prof. Paweł Pencakowski (ASP w Krakowie). Zwiedzanie odbędzie się w godz. 12.00–16.00 w grupach, o pełnych godzinach. Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne na miejscu w dniu zwiedzania.

Na zakończenie, w niedzielę, o godz. 18.00 odbędzie się koncert muzyki kameralnej „Chopin i jego rezonans w muzyce hiszpańskiej”. Wystąpią: Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska (fortepian), Wiktoria Zawistowska (mezzosopran) i Ewa Markuszewska (fortepian).

Program koncertu:

cz. 1. Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska (fortepian) – Fryderyk Chopin, Polonez op.26 nr 1 cis-moll; Nokturn op. 27 nr 1 cis-moll; Walce op. 64 nr 1 Des-dur, nr 2 cis-moll; Scherzo op. 20 h-moll

cz. 2. Wiktoria Zawistowska (mezzosopran), Ewa Markuszewska (fortepian) – pieśni kompozytorów polskich: F. Chopin, M. Karłowicz, W. Malawski; cykl pieśni F. Obradorsa, Canciones clasicas espangoles; arie z zarzuelli hiszpańskich i Carmen G. Bizeta

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach zadania „Krakowskie produkty turystyczne”.

Więcej szczegółów na stronie internetowej organizatora.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-08-25
Data aktualizacji: 2018-08-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź