Komunikat archiwalny

II etap prac na al. Pokoju. Kolejne zmiany w komunikacji tramwajowej

24 sierpnia rozpoczął się drugi etap prac serwisowych na torowisku tramwajowym na alei Pokoju. Do niedzieli 2 września wyłączony został ruch tramwajowy na odcinku od pętli na Dąbiu do ronda Czyżyńskiego.

II etap prac na al. Pokoju. Kolejne zmiany w komunikacji tramwajowej
Fot. ZIKiT

W związku z tym wprowadzono następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 • linia nr 0 - w niedziele 26 sierpnia i 2 września kursy na trasie Kopiec Wandy - Muzeum Inżynierii Miejskiej zostaną zawieszone. Tramwaje będą kursować tylko na trasie Muzeum Inżynierii Miejskiej - Cichy Kącik z zachowaniem obecnych godzin odjazdów.
 • linia nr 1 - kursuje na trasie czasowo zmienionej z Salwatora do ronda Grzegórzeckiego bez zmian, a następnie al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wraca na swoją stałą trasę do Wzgórz Krzesławickich. Częstotliwość kursowania w dni powszednie została zmniejszona do 20 minut.
 • linia nr 14 - kursuje na trasie czasowo skróconej z Bronowic Małych do pętli Dąbie. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian.
 • linia nr 22 - kursuje na trasie czasowo zmienionej z Borku Fałęckiego do ronda Grzegórzeckiego bez zmian, a następnie al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wraca na swoją stałą trasę do Walcowni. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian.
 • linia nr 62 - kursuje na trasie czasowo skróconej z Czerwonych Maków P+R do pętli Dąbie (Linia kursuje od nocy z czwartku na piątek do nocy z niedzieli na poniedziałek). Na odcinku Dąbie - Plac Centralny im. R. Reagana kursuje linia autobusowa nr 662.
 • linia nr 71 - uruchomiona została zastępcza linia tramwajowa kursująca na trasie: Salwator - ul. Zwierzyniecka, ul. Franciszkańska, ul. Starowiślna, ul. Grzegórzecka, al. Pokoju - Dąbie.
  Linia kursuje we wszystkie dni tygodnia z częstotliwością co 20 minut - w dni powszednie przez cały dzień, w soboty w godz. 5.00-21.00, w dni świąteczne w godz. 5.00-20.00.
 • linia nr 662 - od nocy z poniedziałku na wtorek do nocy ze środy na czwartek kursuje bez zmian na stałej trasie: Czerwone Maki - Plac Centralny im. R. Reagana. Od nocy z czwartku na piątek do nocy z niedzieli na poniedziałek kursuje na trasie skróconej: Dąbie - Plac Centralny im. R. Reagana. Rozkład jazdy został skoordynowany z linią nr 62.
 • linia nr 701 - uruchomiona została zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Czyżyny Dworzec - ul. Medweckiego, ul. Bieńczycka (powrót: al. Jana Pawła II, ul. Dąbrowskiej, ul. Medweckiego), al. Pokoju - Ofiar Dąbia.
  Przystanek końcowy „Ofiar Dąbia” jest zlokalizowany na al. Pokoju na istniejącym przystanku przelotowym w kierunku ronda Grzegórzeckiego. Natomiast przystanek początkowy jest zlokalizowany na istniejącym przystanku przelotowym w kierunku ronda Czyżyńskiego.
  Przystanki na odcinku „Dąbie” - „Centralna” funkcjonują jak dla linii autobusowej nr 662.
  Linia kursuje w dni powszednie z częstotliwością co 5 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne (w niedzielę do godz. 8.00 co 15 minut).

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 1, 14 i 22 zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii oraz na całej trasie linii nr 701. Ponadto bilety okresowe na linię nr 14 zachowują ważność:

 • na trasie linii nr 125 na odcinku Rondo Hipokratesa – Ofiar Dąbia;
 • na trasie linii nr 152 na odcinku Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego – Rondo Mogilskie;
 • na trasie linii nr 178/478 na odcinku Mistrzejowice – Rondo 308. Dywizjonu;
 • na trasie linii nr 182 na odcinku Rondo Piastowskie – Rondo Mogilskie;
 • na trasie linii nr 501 na odcinku Rondo Hipokratesa – Rondo Mogilskie;
 • na trasie linii nr 502 na odcinku Rondo Hipokratesa – Rondo Mogilskie.
Adres:
Aleja Pokoju, Kraków

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także