Komunikat archiwalny

Comarch świętuje 25 lat

Mija 25 lat od powstania firmy Comarch. W sobotę, 8 września w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Comarch przy ul. Życzkowskiego o godz. 14 odbyły się uroczystości jubileuszowe związane z 25-leciem istnienia spółki. Wziął  w niej udział Jerzy Muzyk – zastępca prezydenta ds. rozwoju miasta. Uroczystość była również okazją do oficjalnego otwarcia najnowszego budynku Comarch w specjalnej strefie ekonomicznej.

Comarch świętuje 25 lat
Fot. Comarch SA

Firma Comarch powstała w 1993 r., a jej założycielem jest prof. Janusz Filipiak wraz z żoną Elżbietą. Do dziś sprawuje on funkcję prezesa zarządu, a jego żona stanowisko przewodniczącej rady nadzorczej. Firma powstała na gruncie akademickim, przez pierwsze lata funkcjonowała na terenie AGH w Krakowie, gdzie profesor Filipiak pracował przez wiele lat. Od momentu powstania stopniowo rozwijała się w międzynarodową sieć spółek zależnych i partnerów, zatrudniając ponad 5500 specjalistów w Europie, obu Amerykach oraz Azji.

Po 25 latach funkcjonowania Comarch stał się globalnym liderem w dziedzinie rozwiązań teleinformatycznych. Spółka dostarcza innowacyjne systemy informatyczne dla telekomunikacji, finansów  i bankowości, sektora przemysłu, handlu i usług oraz dla administracji publicznej i służby zdrowia.

Z usług Comarch skorzystało dotychczas kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 60 krajach na 6 kontynentach m.in. Heathrow Airport, BP, E-Plus, BNP Paribas, Fortis, Alliantz, Aviva, Axa, T-Mobile i wiele innych. Firma zatrudnia ponad 5 500 pracowników (programistów, informatyków, ekonomistów) – absolwentów najlepszych polskich i zagranicznych uczelni.

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także