Komunikat archiwalny

W niedzielę 4. PKO Bieg Charytatywny

Już w sobotę, 15 września, w Krakowie oraz 11 innych miastach w Polsce odbędzie się 4. edycja PKO Biegu Charytatywnego. Aktywność biegaczy, którzy wezmą udział w biegu zostanie przeliczona na złotówki, a uzyskaną w ten sposób kwotę Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dla potrzebujących dzieci z rodzin ubogich w 12 województwach, w których odbędzie się bieg.

W niedzielę 4. PKO Bieg Charytatywny
Fot. pkobiegcharytatywny.pl

W Krakowie bieg odbędzie się na Stadionie Lekkoatletycznym przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Kraków – Wschód na os. Szkolnym 39.  Bieg główny rozpocznie się o 11.00, a godzinę wcześniej wystartuje PKO Bieg Charytatywny Młodych.

Kwota, którą Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny wyniesie  maksymalnie 50 tys. zł na każdą lokalizację, a jej ostateczna wysokość uzależniona będzie od liczby pokonanych przez drużyny okrążeń.

Organizatorem imprezy jest  Fundacja „Wychowanie przez Sport” oraz MOS Kraków Wschód. Działalność Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Wschód finansowana jest ze środków Gminy Miejskiej Kraków

Przed rokiem w PKO Biegu Charytatywnym wzięło udział 6401 osób. Wszyscy pokonali łącznie 30 915 okrążeń, co daje 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 650 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci. Od pierwszej edycji biegu kwota ta wyniosła już ponad 1,9 mln zł. 

Więcej informacji na temat imprezy znajduje się na stronie: www.pkobiegcharytatywny.pl

Tagi: bieganie, pomoc

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także