Komunikat archiwalny

W weekend seniorzy zwiedzają za złotówkę

Bezpłatny wstęp lub bilety za symboliczną cenę do instytucji kultury, spotkania, wykłady, warsztaty i wycieczki z przewodnikami – w ten weekend, w ramach kampanii 60+ Kultura, osoby powyżej 60. roku życia będą mogły skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich.

W weekend seniorzy zwiedzają za złotówkę
Fot. pixabay.com

28 września rozpoczęła się kolejna edycja weekendu kultury dla seniorów, organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W kampanię włączyły się także krakowskie instytucje kultury.

MOCAK zaprasza wszystkich seniorów na bezpłatne zwiedzanie wystawy „Ojczyzna w sztuce”. Nie obowiązują zapisy. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u pięć minut przed spotkaniem. Oprowadzanie odbywa się w języku polskim i można w nim wziąć udział w cenie biletu.

W Muzeum Inżynierii Miejskiej seniorzy będą mogli odwiedzić wystawy, przy ul. św. Wawrzyńca oraz wystawę „Moto-historie w Hangarze Czyżyny” (os. 2 Pułku Lotniczego 26 a) kupując bilety za symboliczną kwotę – 1 zł.

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza w dniu 30 września, o godz. 12.00, na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Wyspiański

Ilość miejsc ograniczona: konieczna rezerwacja.

Centrum Informacji i Rezerwacji: tel. 12 433 57 44 lub e-mail: rezerwacja@mnk.pl.

30 września, o godz. 12.00, na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Wyspiański, a 30 września, o godz. 12.00, na oprowadzanie tematyczne „Wyspiański” zwiedza Sukiennice.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także