Komunikat archiwalny

Kraków inwestuje miliardy w rozwój

Kraków zmienia się i rozwija w niespotykanym tempie. Dynamika tych działań spowodowana jest wymogami cywilizacyjnymi, odpowiedzią na wzmożony ruch turystyczny, ale też potrzebami mieszkańców. Miasto stawia przede wszystkim na inwestycje, które poprawiają komfort codziennego życia mieszkańców i społeczności lokalnych.

Kraków inwestuje miliardy w rozwój
Fot. Magiczny Kraków

Kraków skupia się na działaniach, które służą ochronie zdrowia, pomocy i integracji społecznej, ochronie i kształtowaniu środowiska, rozwojowi oświaty i wychowania, wspierają lokalny sport i rekreację.

Jednym z najważniejszych wyzwań inwestycyjnych miasta jest realizacja projektów związanych z terenami zielonymi. Przykładem są tu przedsięwzięcia pokazujące nowe spojrzenie i tworzące spójną wizję zielonego Krakowa. Takie właśnie są parki kieszonkowe (docelowo mają być w każdej dzielnicy Krakowa), parki linearne, ogrody sensoryczne, ogródki jordanowskie czy siłownie na wolnym powietrzu. Tereny zielone to nie tylko miejsca relaksu i odpoczynku, to również przestrzeń czynnego uprawiania sportu i zabawy na świeżym powietrzu. Służą temu na przykład skateparki czy pumptracki.

Najważniejsze inwestycje Krakowa w ostatnich kilkunastu latach, które poprawiły komfort życia mieszkańców w różnych obszarach życia, to m.in. ekospalarnia (koszt ok. 824 mln zł), rondo Ofiar Katynia (ok. 152 mln zł), linia tramwajowa Lipska–Wielicka (ok. 175 mln zł), Centrum Kongresowe ICE Kraków (ok. 347 mln zł), kładka o. Bernatka (ok. 39 mln zł), a ostatnio Park „Stacja Wisła” (ok. 3 mln zł). W ostatnich latach – 2015–2018, miasto zainwestowało ok. 2,7 mld zł.

Zobacz interaktywną mapę inwestycji miejskich

 

 

 

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA