Komunikat archiwalny

Spacer ulicami Krakowa

W sobotę, 13 października o godz. 12.00 Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, zaprasza młodzież na spacer edukacyjny „Gniew” w ramach Muzeomanii z cyklu „Poczuj Kraków”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Spacer ulicami Krakowa
Fot. mhk.pl

Podczas spaceru uczestnicy wyruszą szlakiem wydarzeń, często niekontrolowanych, a przygodę rozpoczną na Wawelu, gdzie dowiedzą się jak gniew króla doprowadził do tragicznej śmierci biskupa Stanisława. O gniewie studentów na mieszczan w 1549 roku organizatorzy opowiedzą na placu Wszystkich Świętych. A na Rynku, uczestnicy przeniosą się w stosunkowo nieodległą przeszłość, czyli wybuch gniewu krakowian wobec władz 3 maja 1982 roku. Na ul. św. Anny przewodnik opowie o XV-wiecznych rozruchach antyżydowskich, sprowokowanych akcjami krakowskich studentów. Studenci będą też niechlubnymi bohaterami następnego wydarzenia. Na rogu ul. św. Jana i ul. Pijarskiej uczestnicy dowiedzą się o wybuchu gniewu skierowanego przeciwko krakowskim protestantom i o zamieszkach z roku 1574 i 1575. Spacer zakończy się opowieścią o gniewie krakowskich robotników w 1923 roku przed obeliskiem na Plantach.

„Poczuj Kraków”, to spacery edukacyjne szlakiem pełnych emocji historii ukrytych w tkance miasta. U podstaw cyklu leży przekonanie, że miasto to nie tylko zimne miejskie mury, place i ulice, lecz także kipiące w nim uczucia i pasje, które tworzą jego historię. Spacery odbywają się w soboty o godz. 12.00. Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także