Komunikat archiwalny

Pierwszy Młodzieżowy Memoriał im. majora Adama Królikiewicza

Od piątku do niedzieli, 12-14 października, na parkurze przy ul. Kobierzyńskiej 175a odbędzie się pierwszy Młodzieżowy Memoriał im. majora Adama Królikiewicza,  organizowany przez Krakowski Klub Jazdy Konnej.

Pierwszy Młodzieżowy Memoriał im. majora Adama Królikiewicza
Fot. pixabay.com

Patron zawodów, major Adam Królikiewicz był pierwszym polskim olimpijczykiem, który zdobył w Paryżu w 1924 roku medal w skokach przez przeszkody na koniu Pikador.

Memoriał majora Adama Królikiewicza odbywa się w Krakowie od 1968 r. W nieodległej przeszłości był jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych zawodów jeździeckich w naszym kraju. Skupiał czołówkę najlepszych jeźdźców. Patronat nad Memoriałem sprawował od lat Prezydent Miasta Krakowa, a w komitecie honorowym zasiadali m.in. Minister Sportu, Prezes PKOL, Prezes PZJ oraz patrona – majora Królikiewicza.                                                      

Krakowski Klub Jazdy Konnej stara się propagować idee patrona i kontynuować memoriał jego imienia. Stąd, pomysł zorganizowana Młodzieżowego Memoriału im. Majora Adama Królikiewicza. Celem MMK jest nie tylko rywalizacja sportowa. Jest nim przede wszystkim nauka, integracja i kontakt młodych ludzi z elitą polskiego jeździectwa – mistrzami Polski i Europy oraz trenerami kadry narodowej. Kontakt taki może w przyszłości zaowocować kolejnymi medalami olimpijskimi. Dwudniowe treningi z asem polskiego jeździectwa Hubertem Szaszkiewiczem połączone z wykładami historii związanej z polska kawalerią i ruchem olimpijskim są dopełnieniem projektu.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia znajduje się na  stronie: www.facebook.com

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także