Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Life Science Open Space 2018 już za nami!

100 prezentacji, 400 uczestników - tegoroczna edycja konferencji Life Science Open Space, której celem jest promocja współpracy dla innowacji dla zdrowia i jakości życia, już za nami.

Fot. materiały prasowe

Formuła Life Science Open Space umożliwia wszystkim uczestnikom czynny udział i zaangażowanie poprzez indywidualne spotkania w z innymi uczestnikami oraz zaprezentowanie siebie i swojej oferty w trwających równolegle trzech sesjach tematycznych, obejmujących: MedTech, Digital Health, Aktywne i zdrowe życie, Nanotechnologie, Badania nad rozwojem leków, Kosmetologia, Biogospodarka, Żywność, Zdrowy dom i biuro, Innowacyjny szpital.

Co roku na Life Science Open Space promowana jest praktyczna współpraca pomiędzy innowatorami, przedsiębiorcami, naukowcami i użytkownikami nowych rozwiązań i technologii. Dlatego organizatorzy proponują aż pięć różnych kategorii współpracy, z których każda ma inny charakter, ale wszystkie mają ten sam skutek: poszukiwane są możliwości nawiązania kontaktów, aby zaspokoić praktyczne potrzeby – rozwiązać konkretne problemy. Te kategorie to Open Innovation, Demo/Premiera, Kariera, Wyzwanie oraz StartUp. Z kategorią Demo/Premiera wiąże się ponadto możliwość zobaczenia, dotknięcia, a czasem posmakowania nowych, innowacyjnych produktów na stoiskach demonstracyjnych.

Tegoroczna edycja LSOS18 przyniosła równo 100 prezentacji dotyczących pięciu różnych kategorii współpracy w 13 sesjach tematycznych, z których każda miała swojego lidera. Łącznie w imprezie wzięło udział 400 osób!

Jednak nie rekordowa ilość ma tutaj znaczenie. Na Life Science Open Space nie ma osób przypadkowych. Spotkać tutaj można osoby autentycznie nastawione na wspólne działanie - partnerów do rozwoju innowacyjnych projektów i usług, a także pasjonatów i użytkowników technologii i innowacji dla zdrowia i jakości życia. Impreza ma szczególny charakter, podkreślany przez wszystkich zapytanych: nie ma zadęcia, barier i ograniczeń dla chcących coś zrobić w obszarze zdrowia i jakości życia. Panuje otwartość i gotowość do działania.

– Nie muszę jeździć po całej Polsce, aby spotkać ludzi, z którymi mógłbym porozmawiać o możliwej współpracy w mojej dziedzinie, którą jest diagnostyka medyczna – mówi jeden z uczestników i dodaje: „Tutaj są ci wszyscy, którzy na taką rozmowę są otwarci i przygotowani”. 

Wzorem lat ubiegłych przyznane zostały nagrody w trzech kategoriach:  

  • Za najlepszą i najbardziej przekonywującą prezentację uznano wystąpienie Tomasza Wilanowskiego z Instytutu Bilogii Eksperymentalnej im. Nęckiego w Warszawie pt. „Test genetyczny wykrywający zwiększone ryzyko zachorowania na raka skóry”. Nagroda ta została przyznana przez uczestników wydarzenia.
  • Nagrodę za najlepszy przykład praktycznego podejścia do koncepcji Open Innovation otrzymał Vladyslav Hubar z Boost Biotech Poland za prezentację pt. „ BioHack – hackathon bioinformatyczny”. Nagroda ta została przyznana przez Fundację Klaster LifeScience Kraków.
  • Nagroda specjalna dla najlepszego start'upu została przyznana podwójnie: dla firmy NanoThea, zajmującej się nanocząstkami do celowanej brachyterapii nowotworu prostaty oraz firmy MedApp, twórców projektu „CarnaLife – deep neural networks in holographic images in Mixed Reality for Interventional Cardiology & Electrophysiology and telemedicine”.

Abstrakty, prezentacje i inne dokumenty z imprezy są dostępne na stronach portalu lifescienceopenspace.pl, na stronie Klastra lifescience.pl oraz na profilu Klastra na Facebooku.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-10-17
Data aktualizacji: 2018-10-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź