Komunikat archiwalny

Krakowianki medalistkami mistrzostw świata w speed-ballu

3 i 4 listopada dwie krakowskie speed-ballistki, Martyna Dudek i Laura Lach, rywalizowały w Kuwejcie podczas XXX Mistrzostw Świata w Speed-ballu. Obie wróciły do Polski z medalami.

Krakowianki medalistkami mistrzostw świata w speed-ballu
Fot. Przemysław Wolan

Laura Lach jest piętnastoletnią debiutantką na międzynarodowych zawodach. Zdobywając brązowy medal w „super solo” juniorek ustąpiła miejsca jedynie reprezentantkom Egiptu i Tunezji. Laura zajęła również czwarte miejsce w „super solo” seniorek oraz w seniorskiej sztafecie wraz z Katarzyną Pawlaczyk, Mariuszem Rzedzickim i Zbigniewem Bizoniem.

– Miejsce w kadrze uzyskałam awansem, będąc docenioną przez zarząd Federacji Speed-ball Polska. W Kuwejcie pomimo sporego stresu starałam się dać z siebie jak najwięcej, co poskutkowało medalem i dwoma czwartymi miejscami. Bardzo się cieszę z tych osiągnięć i dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli i w jakikolwiek sposób przyczynili się do mojego sukcesu – powiedziała po zawodach Laura Lach.

Martyna Dudek to osiemnastoletnia, doświadczona zawodniczka. Były to dla niej czwarte mistrzostwa świata. W tym roku Martyna wywalczyła brąz w grze singlowej juniorek, oraz czwarte miejsce w grze deblowej seniorek w parze z Magdaleną Matusiak.

– W Kuwejcie ostatni raz miałam szansę zagrać w kategorii juniorów. Wywalczyłam brązowy medal i oczywiście jestem z niego dumna. Jednak nie ukrywam, że czuję niedosyt, bo mecze z zawodniczkami z Egiptu i Tunezji były bardzo wyrównane i naprawdę niewiele zabrakło do wyższego stopnia podium – podkreśliła Martyna Dudek.

Medale krakowskich zawodniczek cieszą tym bardziej, że dziewczęta jako jedyne z całej, siedmioosobowej kadry Polski, były w stanie w Kuwejcie stanąć na podium. Martyna i Laura są wychowankami klubu Speed-ball KRK – najstarszego i najliczniejszego klubu w naszym kraju.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także