Komunikat archiwalny

W parku Reduta praca wre

Generalny wykonawca parku Reduta nie zwalnia z tempem prac. Obecnie trwa sadzenie drzew, które przyjechały prosto z Holandii. Są to dorodne dęby, jarzęby, brzozy czy robinie. Pojawiły się też kolejne ścieżki oraz nasypy ziemne, które będą obsiane trawą a pomiędzy nimi zamocowane zostaną drabinki przy mniejszym placu zabaw. Park zajmie powierzchnię blisko ośmiu hektarów.

W parku Reduta praca wre
Fot. Park Reduta

Na dużym placu zabaw powstają kolejne mury oporowe. Ciekawostką jest, że na jednym z nich pojawił stworek „Chowaniec”. Jest to jedna z dwóch postaci związanych z mitologią słowiańską, które pojawią się w parku. Powstał on metodą piaskowania. Na terenie parku prowadzone są również prace brukarskie przy powstających wejściach na teren parku od ul. Kuczkowskiego oraz prace przy budowie pawilonu.

Przypomnijmy, park Reduta to pierwszy park miejski projektowany od początku do końca z udziałem mieszkańców. Na specjalnych warsztatach krakowianie przygotowali kilka koncepcji zagospodarowania tego terenu. W głosowaniu zwyciężyła ta pod nazwą „Tajemniczy ogród”.

Koncepcja zakłada m.in. wybudowanie na tym obszarze pawilonu wielofunkcyjnego, zaprojektowanego w technologii modułowej, oraz wyodrębnienie specjalnych przestrzeni dla działań artystycznych i rekreacyjnych z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także