Komunikat archiwalny

Wavelo otwiera sezon zimowy

W sobotę, 1 grudnia, system rowerów miejskich Wavelo rozpoczął kolejny sezon zimowy. W Wiedniu całoroczne poruszanie się na rowerze deklaruje ponad 25% entuzjastów, w Kopenhadze i Amsterdamie te liczby sięgają nawet 80%. Nawyki transportowe w najmniej przyjaznej rowerzystom porze roku zmieniają się także w naszym mieście. Krakowski jednoślad znów będzie jedynym w Polsce dostępnym przez cały rok.

Wavelo otwiera sezon zimowy
Fot. materiały prasowe / Wavelo

Sezon zimowy potrwa do końca lutego – na ten okres wprowadzono nowe oferty abonamentowe i zredukowano liczbę rowerów. Komplet 1500 rowerów wróci na ulice Krakowa 1 marca 2019 r. Poprzedniej zimy, mimo pierwotnego sceptycyzmu wielu mieszkańców, nowatorskie rozwiązanie okazało się trafione. Krakowian nie powstrzymał ani mróz, ani śnieg. W ciągu trzech zimowych miesięcy z rowerów miejskich korzystano ponad 40 tysięcy razy. Zimą użytkownicy pokonali na Wavelo łącznie ponad 102 tys. kilometrów.

W roku w wariancie Pay As You Go zmieniono cenę abonamentu rocznego: użytkownicy mogą korzystać z Wavelo przez 90 minut dziennie za 159 zł. Tym samym dzienny koszt jazdy na rowerze spada do niespełna 45 groszy. Zgodnie z kontraktem zawartym z miastem w sezonie zimowym zredukowana zostanie liczba rowerów. Do końca lutego do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie 500 rowerów.

– Nasze doświadczenia pokazują, że ta liczba jest wystarczająca. Jeśli jednak statystyki wypożyczeń będą wysokie, podejmiemy decyzję o dodaniu kolejnych jednośladów – mówi Albert Wójtowicz, dyrektor wykonawczy projektu Wavelo.

Pozostałe rowery zostaną natomiast poddane niezbędnej konserwacji i pracom modernizacyjnym. Zapowiadane są również częstsze kontrole jednośladów pozostających na ulicach.

 

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA