Komunikat archiwalny

W Swoszowicach powstała nowa hala sportowa

W czwartek, 6 grudnia, w Swoszowicach otwarto nową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 134. W uroczystości wzięli udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz jego zastępcy Anna Korfel-Jasińska i Bogusław Kośmider.

W Swoszowicach powstała nowa hala sportowa
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W ramach inwestycji, która realizowana była w latach 2017–2018, została wybudowana hala sportowa, w której skład weszły sala gimnastyczna z wyznaczonymi boiskami i urządzeniami do gier zespołowych: piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki. Arena, przy której powstały składane trybuny, będzie miała wymiary 30,5 x 17,5 m. Hala sportowa została połączona z budynkiem szkoły łącznikiem.

Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w przetargu nieograniczonym, została firma MATEO Przedsiębiorstwo Budowlane Usługowo-Handlowe J. Firmuga z Tarnowa. Autorem projektu jest Pracownia Architektury Joanna Kołodziej z Krakowa. Inwestycja realizowana była pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. 

 

Koszty realizacji budowy hali wyniosły 5 918 628,87 zł brutto. W całości zostały one pokryte ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Nowo powstała hala sportowa ma trzy kondygnacje. Sala gimnastyczna znajduje się na parterze, na tym samym poziomie jest również szatnia odzieży wierzchniej, pomieszczenie magazynowe na sprzęt sportowy oraz portiernia. Na pierwszym piętrze budynku znajdują się: trzy szatnie dla uczniów - użytkowników hali, szatnie dla nauczycieli wychowania fizycznego, wentylatornia, a na poddaszu: sala fitness, kolejna szatnia dla użytkowników hali, toaleta dla osób niepełnosprawnych oraz zaplecze gospodarcze.

OTO FOTOKRONIKA URZĘDU MIASTA KRAKOWA

Hala sportowa

Dzięki wybudowaniu pochylni wewnętrznej, zainstalowaniu windy osobowej, obsługującej wszystkie kondygnacje budynku, obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na terenie wokół hali zamontowano stoły do gry w tenisa stołowego, stojaki na rowery oraz ławki i kosze na śmieci. 

Obecnie w Dzielnicy X Swoszowice trwa budowa dwóch obiektów należących do klubów sportowych: WLKS Krakus Swoszowice i KS Wróblowianka.

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA