Komunikat archiwalny

Ferie z przygodą, czyli akcja „Zima w szkole”

W tym roku Małopolska rozpoczyna ferie w pierwszej turze – już 14 stycznia. Zimowy wypoczynek od szkoły potrwa do 27 stycznia. Dzieci, które spędzą ten czas w Krakowie, nie będą się nudzić – w ramach akcji „Zima w szkole” 69 samorządowych szkół podstawowych, w tym 4 specjalne, przygotowało atrakcyjną ofertę zajęć, warsztatów i wycieczek, łączących przyjemne z pożytecznym. Skorzysta z nich ponad 2 tysiące uczniów szkół podstawowych.

Ferie z przygodą, czyli akcja „Zima w szkole”
Fot. pixabay.com

Na terenie szkół będą odbywały się różnorodne zajęcia i warsztaty: plastyczne, teatralno-rekreacyjne, komputerowe, sportowe, spotkania z ciekawymi ludźmi itp. Nie zabraknie zajęć w terenie – wyjść do kina, teatru, muzeum czy biblioteki. Na mapie feryjnych wycieczek znajdują się także Laserpark, Park Trampolin, Fabryka Czekolady, Centrum Szkła i Ceramiki. Odpowiednią dawkę ruchu zapewnią m.in. lodowisko, basen, kręgle. Dzieci będą  również odkrywać Kraków podczas licznych spacerów.

 

Akcja „Zima w szkole” co roku kierowana jest do uczniów samorządowych szkół podstawowych. Jej organizatorami są dyrektorzy szkół, którzy decydują o przystąpieniu szkoły do programu. Przewidywany koszt tegorocznej akcji to ponad  471 800,00 zł. Z oferty skorzysta ponad 2 tysiące uczniów. 

Gmina Miejska Kraków zapewnia bezpłatną opiekę dla dzieci tj. wynagrodzenie dla kierownika wypoczynku oraz dla wychowawców/opiekunów. Pozostałe wydatki związane np. z wyjściem na basen, do kina, teatru, przejazdy po Krakowie pokrywają rodzice.

Zobacz:

 

 

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA