Komunikat archiwalny

Ferie w MOCAK-u

W czasie tegorocznych ferii zimowych Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK zaprasza na warsztaty otwarte, spotkania dla grup zorganizowanych oraz lekcje muzealne. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

Ferie w MOCAK-u
Fot. Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

W sobotę, 12 stycznia o godz. 12.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Zabawy z książką”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wielu 8-12 lat i inspirowane są książką Davida Hockneya i Martina Gayforda „Historia obrazów dla dzieci” z ilustracjami Rose Blake. W czasie zajęć uczestnicy poznają wybrane dzieła i techniki artystyczne omówione w książce. Warsztaty będą okazją do ciekawych odkryć i spostrzeżeń, a także do stworzenia własnych prac. Liczba miejsc ograniczona. Materiały zapewnia Muzeum. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod adresem prawelska@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 35.

W niedzielę, 27 stycznia o godz. 12.00 Muzeum zaprasza rodziny z dziećmi do 12. roku życia na warsztaty towarzyszące wystawie Akiry Inumaru „Język kwiatów”. Zajęcia będą okazją do zapoznania się z twórczością japońskiego artysty, a w szczególności z metodami, które stosuje, tworząc prace. Część praktyczna spotkania pozwoli uczestnikom spróbować własnych sił w kreowaniu kompozycji z naturalnych materiałów, takich jak liście czy papier. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44, (12) 263 40 36 (pn.–pt., godz. 11–16).

Dodatkowo stowarzyszenia działające nieodpłatnie na rzecz dzieci i młodzieży zaprasza do zapisów na specjalne lekcje muzealne, których koszt wynosi 1 zł od osoby. Terminy będą ustalane indywidualnie z każdą grupą (liczącą do 25 osób).

Więcej informacji na www.mocak.pl.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA