Komunikat archiwalny

Kierowca MPK pomógł w odnalezieniu zaginionego mężczyzny

We wtorek, 8 stycznia przed południem w Komisariacie Policji III w Krakowie zostało przyjęte zawiadomienie o zaginięciu 83-letniego mężczyzny. Po kilkugodzinnej niepewności mężczyzna został odnaleziony, głównie dzięki czujności kierowcy MPK, który zwrócił uwagę na zdezorientowanego pasażera autobusu linii 139, pasującego do rysopisu przekazanego przez policję.

Kierowca MPK pomógł w odnalezieniu zaginionego mężczyzny
Fot. MPK SA w Krakowie

Według zgłoszenia starszy pan wyszedł w nocy z mieszkania, nie informując domowników o swych zamiarach. Niepokój rodziny był tym większy, że senior ma problemy z pamięcią. Policjant pełniący tego dnia służbę na stanowisku oficera dyżurnego, natychmiast podjął wielokierunkowe czynności, mające na celu odnalezienie mężczyzny.

Policjanci z „Trójki” wraz z funkcjonariuszami plutonu alarmowego Oddziału Prewencji Policji w Krakowie przystąpili do intensywnych działań poszukiwawczych na terenie całego miasta. Dyżurny rozesłał również komunikat o zaginięciu do innych służb interwencyjnych, a także do dyspozytora MPK, skąd błyskawicznie trafił do kierowców i motorniczych.

Około godziny 20 Ireneusz Antoniak, kierujący autobusem linii 139 na ul. Czarnowiejskiej, zwrócił uwagę na zdezorientowanego pasażera, którego rysopis był zbieżny z podanym w komunikacie o zaginięciu. O fakcie tym powiadomił dyspozytorów MPK, a oni zgłosili ten fakt policji. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili tożsamość 83-latka i wezwali karetkę, aby sprawdzić, czy odnaleziony nie wymaga opieki medycznej. Po upewnieniu się, że starszemu panu nic nie dolega, policjanci odwieźli mężczyznę do domu i przekazali rodzinie.

Tagi: pomoc, MPK

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także