Komunikat archiwalny

Wokół ekobiografii Krakowa

Stowarzyszenie All In UJ oraz Wydawnictwo Znak zapraszają do udziału w spotkaniu promującym „Ekobiografię Krakowa” – pierwszą tego typu książkę na polskim rynku wydawniczym! Wydarzenie odbędzie się 25 stycznia, o godz. 18.00, w auli Collegium Novum UJ. Podczas spotkania będzie można porozmawiać nie tylko o przeszłości Krakowa, ale również o jej wpływie na najważniejsze aktualne ekologiczne problemy naszego miasta.

Wokół ekobiografii Krakowa
Fot. Wydawnictwo ZNAK / materiały prasowe

Publikacja jest pracą zbiorową badaczy z różnych ośrodków akademickich. Znajdują się w niej teksty Andrzeja Chwalby – historyka, specjalisty od historii XIX i XX wieku oraz naszego miasta, Adama Izdebskiego – historyka i bizantynisty, Piotra Miodunka – historyka i prawnika, Aldony Mueller-Bieniek – biolożki, archeobotaniczki, Małgorzaty Praczyk – historyczki, Rafała Szmytki – historyka i niderlandysty, Eweliny Szpak – historyczki oraz Konrada Wnęki – historyka. To interdyscyplinarne spojrzenie daje możliwość lepszego zrozumienia dziejów miasta oraz wpływu środowiska na jego historię.

Współczesne problemy ekologiczne Krakowa mają wielowiekowy rodowód. Jedynie spoglądając w przeszłość możemy zrozumieć powagę sytuacji i podjąć odpowiednie działania. Tylko dzięki temu może udać nam się sprostać wyzwaniom, z którymi nie poradziły sobie poprzednie pokolenia. Dziś smog jest nieodłącznym elementem krakowskiego krajobrazu. Jednak czy musi być nim nadal?

W piątek, 25 stycznia, o godz. 18.00, w auli Collegium Novum wraz z dr Aldoną Mueller-Bieniek, dr Rafałem Szmytką i dr Adamem Izdebskim porozmawiamy o tym, co składa się na środowisko Krakowa i o jego wpływach na miasto przez wieki.

Więcej informacji na Facebooku.

 

ekobiografia Krakowa

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także