Komunikat archiwalny

Wybierasz zawód? Skorzystaj z tygodnia podpowiedzi

Już wkrótce pierwsi absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej oraz ostatni uczniowie gimnazjum staną przed ważną życiową decyzją – wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Dla tych, którzy myślą o kierunku technicznym lub zawodowym, nieocenioną pomocą będzie Krakowski Tydzień Zawodowców. Miasto organizuje go już po raz piąty – w tym roku od 11 do 15 marca. Warto mieć to w kalendarzu!

Wybierasz zawód? Skorzystaj z tygodnia podpowiedzi
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Krakowski Tydzień Zawodowców to największe miejskie wydarzenie promujące szkolnictwo zawodowe, a dla uczniów i ich rodziców – doskonała okazja, by zorientować się w bogatej ofercie krakowskich szkół technicznych i zawodowych. Poza rozpoznaniem własnego potencjału (zainteresowań, uzdolnień, predyspozycji) dla podjęcia optymalnej decyzji kluczowe są rzetelne, aktualne i wyczerpujące informacje o zawodach, tym bardziej że wiele z nich ma tajemniczo lub podobnie brzmiące nazwy.

Dlatego przez pięć dni marca krakowskie szkoły prowadzące kształcenie zawodowe będą prezentować swoją ofertę edukacyjną. Jak co roku, odbędą się lekcje pokazowe, konkursy i turnieje, a szkoły pochwalą się swoimi największymi sukcesami. Do dyspozycji uczniów będą nauczyciele i doradcy zawodowi. Pełny program wydarzenia poznamy pod koniec lutego.

Elementem towarzyszącym Krakowskiemu Tygodniowi Zawodowców są wspólne dla całego Krakowa tzw. otwarte soboty w samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. W 2019 roku zaplanowano je na 16 marca i 27 kwietnia.

Tagi: edukacja, nauka

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także