Komunikat archiwalny

Studenci mają głos w Operze Krakowskiej

„Studenci mają głos" to tytuł gali operowo-operetkowej, której 16 lutego będziemy mieli okazję posłuchać w Operze Krakowskiej. Wśród solistów wystąpią studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego krakowskiej Akademii, a Orkiestrę Opery Krakowskiej poprowadzi Tomasz Tokarczyk.

Studenci mają głos w Operze Krakowskiej
Fot. materiały prasowe

– Ideą Władz Wydziału Wokalno–Aktorskiego jest umożliwienie studentom–śpiewakom działań artystycznych w przestrzeni prawdziwego teatru operowego, co powoduje konfrontację ich możliwości z wymaganiami scenicznymi, orkiestrowymi, przestrzennymi i akustycznymi opery jako takiej – tłumaczy dr hab. Jacek Ozimkowski, prodziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Dodaje, że wspólna praca daje możliwość szerszego poznania studentów przez dyrekcję Opery Krakowskiej i nawiązania współpracy artystycznej na gruncie zawodowym.

Koncert jest kolejnym przykładem współpracy między Operą Krakowską a Akademią Muzyczną. Studenci krakowskiej uczelni występowali już w „Weselu Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Laco Adamika. Wspólnie zaprezentowano też „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

Gala „Studenci mają głos" odbędzie się w sobotę, 16 lutego, o godz. 18.30 w Operze Krakowskiej. W programie koncertu usłyszymy arie i sceny z takich dzieł, jak: „Zemsta nietoperza”, „Tosca”, „Madama Butterfly”, „Księżniczka czardasza”, „Lakmé”, „Carmen” i wiele innych. Ze słynnymi i wymagającymi utworami zmierzą się oczywiście młodzi adepci sztuki wokalnej.

 

Tagi: gala, opera

Pokaż metkę
Autor: Monika Jagiełło
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także