Komunikat archiwalny

Rozrysuj rodzinę i wygraj!

W ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę” miasto zaprasza przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Portret rodziny” – zadaniem jest narysowanie drzewa genealogicznego. W zeszłej edycji na uczniowskich drzewach pojawiły się zdjęcia, szkice, rysunki. Liczy się pomysłowość, estetyka i ilość informacji. Na prace do 10 kwietnia czeka Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.

Rozrysuj rodzinę i wygraj!
Fot. pixabay.com

W konkursie mogą wziąć udział dzieci z Krakowa i powiatu krakowskiego. Uczestnicy będą podzieleni na trzy kategorie wiekowe: przedszkola, klasy 0–3, klasy 4–8. Można zgłaszać prace indywidualne i grupowe. Mile widziane będą prace rodzinne z wykorzystaniem zdolności plastycznych wszystkich członków rodziny. Technika jest dowolna (nie mogą to być jednak prace przestrzenne), format od A4 do A2, a przedstawić trzeba minimum dwa pokolenia wstecz.

Dla zwycięzców przygotowano dyplomy i nagrody rzeczowe. Rozstrzygnięcie nastąpi w maju. Ogłoszenie wyników będzie połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane najlepsze prace.

Celem konkursu jest integracja rodzin, promowanie wspólnego spędzania czasu wolnego, zainteresowanie historią własnej rodziny, propagowanie świadomości wartości rodziny, rozwijanie zainteresowań plastycznych, poszukiwanie ciekawych form wyrazu artystycznego.

Więcej informacji: cmjordan.krakow.pl.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także