Komunikat archiwalny

Miasto pomoże kinom studyjnym

W środę, 13 marca Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę dotyczącą wsparcia dla kin studyjnych. Miasto na ten cel chce przeznaczyć 100 tysięcy złotych. Z projektu będzie mogło skorzystać siedem krakowskich instytucji. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację wydarzeń kulturalnych.

Miasto pomoże kinom studyjnym
Fot. pixabay.com

O dofinansowanie kina będą mogły starać się w ramach konkursu ofert. Projekt zakłada wsparcie na organizację m.in. wydarzeń kulturalnych, cykli filmowych i warsztatów. Właściciele kin będą mogli uzyskać od miasta również dopłaty do czynszu. Dodatkowo projekt uchwały przewiduje organizację plebiscytu na kino roku oraz możliwość przyznania dotacji z pominięciem konkursu do 10 tys. zł. Program ma przypominać wsparcie, które Kraków udziela kameralnym księgarniom.

Jak czytamy w uzasadnieniu, Kraków w ramach swoich zasobów komunalnych nie dysponuje nieruchomościami zdolnymi pomieścić funkcje kin studyjnych. Kina prowadzone przez przedsiębiorców nie mogą liczyć na bezpośrednią pomoc od administracji publicznej na szczeblu samorządowym. Najbardziej naturalnym rozwiązaniem jest uruchomienie planu wspierania bieżącej działalności kulturalnej kin studyjnych w ramach otwartych konkursów ofert w sferze zadań publicznych.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także