Komunikat archiwalny

Rowerowa kampania dla pracowników

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa organizuje po raz trzeci kampanię „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko”, która ma zachęcać krakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas codziennych podróży do i z pracy. Akcja adresowana jest szczególnie do dotychczasowych kierowców.

Rowerowa kampania dla pracowników
Fot. pixabay.com

W ubiegłym roku w kampanii uczestniczyło ponad 80 pracodawców. W szczytowym momencie kampanii na rowerze podróżowało ponad 1300 osób, a każdego miesiąca było ich średnio blisko 1100. Średnia „rowerowa” frekwencja wyniosła ponad 56%. Wyniki przeprowadzonej ankiety wskazują, że ponad 18% uczestników rowerowej kampanii podróżowało do pracy przed jej rozpoczęciem samochodem. Uczestnicy przejechali na rowerze w sumie ponad 1 010 500 km, co pozwoliłoby objechać Polskę wzdłuż jej granic ponad 280 razy! W uznaniu za rowerowe podróże pracownicy otrzymywali co miesiąc ciekawe upominki.

Składowym elementem kampanii, podobnie jak w 2017 r., były edukacyjne spotkania dotyczące tematyki transportowej i rowerowej z pracownikami instytucji biorących udział w akcji. W 2018 r. uczestniczyło w nich w sumie ok. 250 osób.

Tegoroczna kampania wystartuje w poniedziałek, 1 kwietnia. Krakowskie oraz podkrakowskie firmy i instytucje zatrudniające min. 20 pracowników, które dbają o zdrowie, sprawność fizyczną swoich pracowników, wzrost ruchu rowerowego oraz poprawę jakości życia w mieście i są zainteresowane udziałem w akcji, proszone są o kontakt pod adresem: joanna.majdecka@um.krakow.pl. Informacje udzielane są także pod numerem telefonu 12 616 87 70. Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem przystąpienia do kampanii jest akceptacja regulaminu.

Tagi: praca, rowery

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także