Komunikat archiwalny

Kraków świętuje Światowy Dzień Poezji

Jak co roku Kraków Miasto Literatury UNESCO włącza się w międzynarodowe obchody Światowego Dnia Poezji. 21 marca miasto – na co dzień i tak pełne poezji – zamieni się w jej prawdziwą stolicę.

Kraków świętuje Światowy Dzień Poezji
Fot. materiały prasowe / KBF

Święto rozpocznie spacer szlakiem Wisławy Szymborskiej o godz. 16.00. Oprócz wierszy najsłynniejszej polskiej poetki nie zabraknie też szkolnych faktów i soczystych anegdot. Chętnych zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Miejsc ubywa, więc nie warto zwlekać!

Do wydarzenia można też dołączyć na Facebooku.

Na wieczór zaplanowano slam poetycki, będący jednocześnie krakowskimi eliminacjami do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu. Scena, mikrofon i trzy minuty – do tego publiczność, która może do woli hałasować, by wyrazić swoje zadowolenie lub jego brak. To jest właśnie slam poetycki – kawiarniano-klubowa forma pojedynków słownych. Start o 20.00 w Kolanku No. 6 przy ul. Józefa 17. Wydarzenie dostępne jest też na Facebooku.

Poetycką atmosferę utrzymamy do soboty. 23 marca o godz. 17.30 odbędzie się organizowane wraz z Fundacją KONTENT spotkanie z poetką i diagnostką laboratoryjną, Anną Adamowicz, poświęcone jej tomowi „Animalia”. Spotykamy się w księgarni DeRevolutionibus Books&Cafe przy ul. Brackiej 14. Do wydarzenia można dołączyć na Facebooku.

Światowy Dzień Poezji został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. celem wspierania różnorodności językowej poprzez twórczość poetycką i promowania literatury małych języków. Krakowskie wydarzenia stanowią część międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Poezji przez Miasta Literatury UNESCO.

Światowy Dzień Poezji w Krakowie

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA