Komunikat archiwalny

Koncert Paschalny na Wzgórzach Krzesławickich

W niedzielę Miłosierdzia Bożego, która przypada 28 kwietnia, w kościele Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1A) odbędzie się specjalny Koncert Paschalny, który będzie jednocześnie odsłoną cyklu „Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich”. Podczas wydarzenia zgromadzeni usłyszą muzykę autorstwa Johanna Sebastiana Bacha, jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów.

Koncert Paschalny na Wzgórzach Krzesławickich
Fot. tookapic.com

Kompozycje Bacha usłyszymy w wykonaniu dwóch muzyków i badaczy. Pierwszy z nich to uznany w całej Europie nauczyciel Bruno Cocset. Artysta nadaje barokowej wiolonczeli jej własny, niepowtarzalny głos, będący efektem nieustannego dążenia do doskonałej symbiozy gestu instrumentalnego i gestu muzycznego. Drugi to wybitny organista i klawesynista prowadzący bardzo intensywną działalność artystyczną i pedagogiczną Marek Pilch. Obecnie piastuje stanowisko kierownika Katedry Klawesynu i Historycznych Praktyk Wykonawczych na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W wykonaniu tego duetu usłyszymy min. Suity na wiolonczelę, organową Toccatę adagio i fugę oraz sonatę triową.

Koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp na koncert jest bezpłatny i odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Kraków.

Koncert Paschalny na Wzgórzach Krzesławickich

Tagi: koncert, muzyka

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także