Komunikat archiwalny

Zwężenie na Alejach Trzech Wieszczów

Od 29 kwietnia wyłączona z ruchu jest jezdnia al. Mickiewicza i al. Słowackiego, prowadząca w kierunku Nowego Kleparza, w rejonie placu Inwalidów, po stronie ulicy Karmelickiej. Utrudnienia potrwają trzy miesiące i związane są z realizowaną przebudową ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej.

Zwężenie na Alejach Trzech Wieszczów
Fot. Jan Graczyński

Prace związane z modernizacją przebiegającego przez aleje torowiska podzielono na dwa etapy – od strony ulicy Karmelickiej i od strony Królewskiej. Jednym z najważniejszych działań będzie wylanie betonowej płyty, na której ułożone zostaną elementy betonowe pod torowisko.

 

 

W pierwszym etapie, który potrwa 1,5 miesiąca, prace toczą się po stronie ulicy Karmelickiej. Do dyspozycji kierowców są dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku. Na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego utrzymany został pas autobusowy, którego zadaniem jest usprawnienie przejazdu pojazdom komunikacji miejskiej. W przeciwną stronę dodatkowe buspasy zostały wyznaczone na moście Dębnickim oraz na wiadukcie na al. 29 Listopada.

W drugim etapie, który również potrwa 1,5 miesiąca, planowane są roboty po stronie ulicy Królewskiej, wtedy wyłączona zostanie al. Słowackiego i al. Mickiewicza w kierunku mostu Dębnickiego.

 

Od 23 do 25 kwietnia ZDMK uruchomił punkt informacyjny na placu Inwalidów, rozdawano też ulotki informacyjne.

Pokaż metkę
Autor:
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA