Komunikat archiwalny

13. PZU Bieg Trzech Kopców: zapisy od 3 czerwca

W poniedziałek, 3 czerwca rozpoczną się zapisy do trzynastej edycji PZU Biegu Trzech Kopców. Impreza zorganizowana zostanie 29 września i będzie drugą odsłoną Królewskiej Triady Biegowej 2019.

13. PZU Bieg Trzech Kopców: zapisy od 3 czerwca
Fot. ZIS

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

13. PZU Bieg Trzech Kopców odbędzie się 29 września. Przyjmowanie zgłoszeń drogą internetową rozpocznie się 3 czerwca. W tym roku limit uczestników został zwiększony do 3500 osób.

Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku.

Tagi: sport, bieganie

Pokaż metkę
Autor: ZIS
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także