Komunikat archiwalny

Uwaga na burze z gradem – ostrzeżenie meteorologów

Niedzielne popołudnie w Krakowie upłynie pod znakiem burz z gradem - prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, którzy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia w tej sprawie. Obowiązuje ono od godz. 13.45 do 19.

Uwaga na burze z gradem – ostrzeżenie meteorologów
Fot. Anna Nowakowska

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwe opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Według pierwszego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.”

Dziś w trakcie dnia termometry wskażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie o 1 st. C wyższa. Przewidywana temperatura w nocy to 12 st. C.

Tagi: pogoda, burza

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także