Komunikat archiwalny

IV Akademickie Forum Energii Jądrowej

W dniach od 29 do 31 maja odbędzie się czwarta edycja Akademickiego Forum Energii Jądrowej. Wydarzenie, które odbędzie się na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, skierowane jest do studentów kierunków związanych z energetyką jądrową, medycyną nuklearną i prawem atomowym, członków kół naukowych zajmujących się energetyką i fizyką jądrową, a także pasjonatów tej tematyki z całej Polski.

IV Akademickie Forum Energii Jądrowej
Fot. materiały prasowe

W czasie jego trwania możliwe będzie wysłuchanie prelekcji gości krajowych oraz zagranicznych, których tematyka będzie obejmować zagadnienia zarówno dotyczące rozwoju technologii wykorzystywanych w branży jądrowej, jak i kwestii poparcia społecznego oraz polityki energetycznej. Dodatkową atrakcją będzie debata ekspercka, w której głównym tematem będzie rola energetyki jądrowej w dobie zmian klimatycznych.

Podczas wydarzenia będzie miał również miejsce konkurs prelekcji studenckich oraz sesja posterowa. Dodatkowym punktem programu będzie także projekcja filmu „The New Fire” w reżyserii Davida Schumachera.

Na koniec zaplanowano także wycieczki do instytucji zajmujących się fizyką jądrową.

Wydarzenie jest organizowane przez Katedrę Energetyki Jądrowej oraz członków Koła Naukowego Energetyków Jądrowych „Uranium” – pomysłodawców konferencji. W organizację zaangażowane jest również Polskie Towarzystwo Nukleoniczne oraz Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej afej.agh.edu.pl.

Tagi: studenci, nauka

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także