Pięć nowych basenów do 2021!

Zarząd Infrastruktury Sportowej przedstawił radnym informacje o zaawansowaniu prac dotyczących budowy basenów z ruchomą niecką w pięciu lokalizacjach w Krakowie.

Pięć nowych basenów do 2021!
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Mowa była o budowie Dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji na os. Kozłówce. Za ponad 30 mln złotych powstaje tam m.in. basen, siłownia i inne pomieszczenia mogące pełnić funkcje dydaktyczne. Basen do użytku zostanie oddany w styczniu 2020 roku. Inwestycja przewiduje także budowę drogi do obiektu, koszt wykonania to blisko 6,5 mln zł. Zakończenie realizacji budowy drogi przewidywane jest na grudzień 2019 r.

Przy Szkole Podstawowej nr 158 przy ul. Strąkowej budowana jest m.in. kryta pływalnia, dwie hale sportowe, orlik, znajdzie się tam także grota solna. Koszt budowy to 16 mln zł. Basen do użytku oddany zostanie w czerwcu tego roku.

Kryta pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 155 na os. 2. Pułku Lotniczego wykonana zostanie za 24 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2020. Inwestycja obejmuje budowę basenu oraz basenu 16-metrowego do nauki pływania dla dzieci, znajdzie się tam również sala fitness.

Do 2021 roku zakończyć ma się budowa Centrum Sportu przy ul. Eisenberga. Koszt tej inwestycji to 56 mln zł. Znajdzie się tam m.in. basen 25 metrowy, hala do squasha, sauny, sale fitness oraz parking podziemny. Obok, na razie na etapie planów, zaprojektowano kąpielisko otwarte.

Ostatnia z przedstawianych inwestycji dotyczyła budowy basenu w Szkole Podstawowej z oddziałami sportowymi nr 5, przy al. Kijowskiej. Inwestycja za 25,5 mln złotych obejmuje budowę basenu, sauny, trybuny (będzie tam można rozgrywać międzyszkolne zawody).

W planach natomiast jest budowa 50-metrowego basenu przy Zespole Szkół Łączności. Inwestycja ma już wydane pozwolenie na budowę. Oprócz basenu znajdą się tam sale dydaktyczne, hala sportowa, strefa wellness, siłownie.

Radny Jan Stanisław Pietras dopytywał o koszty utrzymania obiektów. - Miesięczny koszt utrzymania wynosi od 100 do 300 tys. zł w zależności od wielkości obiektu – informował zastępca dyrektora ZIS-u Krzysztof Dębowski.

Przewodniczący Komisji Sportu i Kultury Fizycznej Stanisław Moryc podkreślał natomiast, że baseny z ruchomą niecką bardzo dobrze się sprawdzają, jako przykład podał basen na os. Handlowym. Możliwość dostosowania głębokości powoduje, że baseny takie są bardziej uniwersalnie wykorzystywane.

Pokaż metkę
Autor: Małgorzta Kubowicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także